ebook: Pan Wołodyjowski - Henryk Sienkiewicz

Ten utwór nie jest chroniony prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza, że możesz go swobodnie wykorzystywać, publikować i rozpowszechniać.
Jeśli utwór opatrzony jest dodatkowymi materiałami (przypisy, motywy literackie etc.), które podlegają prawu autorskiemu, to te dodatkowe materiały udostępnione są na licencji Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0.

Udostępnij:
Cena: 0,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
0 punktów koobe !
Wydawnictwo: WolneLektury.pl ;
Skomentuj ebooka "Pan Wołodyjowski"
M K 02.02.2014 07:33
Ostatnia część trylogii sienkiewiczowskiej, poświęcona postaci pułkownika Wołodyjowskiego i ostatnim z wielkich konfliktów targających Rzeczpospolitą Obojga Narodów w drugiej połowie siedemnastego wieku – wojnie z Turcją. Ta część, jako jedyna z cyklu kończy się tragicznie – śmiercią głównego bohatera i przegraną wojną. Świetna książka historyczna, oddająca wspaniale militarne, polityczne, społeczne i obyczajowe realia epoki. Świetne sceny batalistyczne, powieść przepojona humorem. Gorąco polecam. Warto przeczytać.
Tralalalalalala 19.06.2013 13:06
Sądzę, że jest to książka warta przeczytania. Wchodzi ona w skład trylogii Henryka Sienkiewicza i mnie osobiście z całej trylogii podobała się najbardziej. Opowiada ona o przygodach tytułowego Pana Wołodyjowskiego, który pomimo niepozornej postury jest niezwykle dzielnym i walecznym rycerzem. Pomimo, iż nie jestem pasjonatką tego typu książek to ta niezwykle mi się podobała, ponieważ jest ona pełna akcji i nieoczekiwanych zdarzeń i może „pochłonąć” każdego.
Dark Noise 19.06.2013 10:05
To ostatnia część Trylogii Sienkiewicza. Opowiada o losach (wymyślonych przez autora) pułkownika Wołodyjowskiego, którego historia zapamiętała jako dowódcę obrony Kamieńca. Powieść jest bliższa opowieści przygodowej, ale nie przeszkadza to śledzić losów bohaterów. Tło historyczne jest dość wiarygodne, choć ci co znają twórczość Sienkiewicza wiedzą, że nie ono jest najważniejsze. Cały cykl miał zupełnie inne zadanie. „Ku pokrzepieniu serc”, czyli pokazanie, że naród polski nie poddawał się w obliczu zagrożenia.
YoAnna 12.05.2013 17:06
Trzecia z powieści wchodząca w skład Trylogii Henryka Sienkiewicza. Przygody najlepszego polskiego szermierza, na tle wojen Rzeczpospolitej z Turcją. „Pan Wołodyjowksi” to powieść historyczna w najlepszym wydaniu. Ale nie tylko historia jest tu wyśmienitym elementem. Fabuła, postacie, ich ukazanie – wszystko to stoi na wysokim poziomie literackim. Wszystkim fanom powieści przygodowych i historycznych polecam zapoznanie się z tym dziełem naszego noblisty.
Doris 09.05.2013 16:14
Jak już zaczęłam czytać sienkiewiczowską trylogię, to warto było ją skończyć. I wcale nie z poczucia obowiązku. Mimo, że cały ten cykl przygodowo-historyczny nie jest zbyt wiarygodny historycznie (poza głównym tłem i najważniejszymi wydarzeniami historycznymi) nie przeszkadza to w lekturze. trzeba pamiętać, że to bardziej powieści przygodowe. Ostatni tom opowiada historię pułkownika Wołodyjowskiego, który broni polskich wschodnich granic Rzplitej przed Tatarami i Turkami ostatecznie ginąc w obronie Kamieńca Podolskiego.
Cezary Kolczuga 12.04.2013 22:49
Moja pierwsza powieść Sienkiewicza. Od razu trylogia i to "od końca". Czytałem jako starsze dziecko i niemal jednocześnie oglądałem serial "Przygody pana Michała". książka jest lepsza.
katicaa88 26.03.2013 14:56
Niezwykłe przygody jakże niezwykłej postaci. Trzecia powieść z trylogii Sienkiewicza, która zawiera wydarzenia z historii Polski podczas wojny z Turcją.
Ignam 24.03.2013 02:05
Niezapomniane role filmowe Tadeusza Łomnickiego i Daniela Olbrychskiego. I Magda zawadzka jako Hajduczek. Gdy czytam, mam ich twarze przed oczami.