ebook: Potop, tom trzeci - Henryk Sienkiewicz

Potop, tom trzeci - ebook

( )

Ten utwór nie jest chroniony prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza, że możesz go swobodnie wykorzystywać, publikować i rozpowszechniać.
Jeśli utwór opatrzony jest dodatkowymi materiałami (przypisy, motywy literackie etc.), które podlegają prawu autorskiemu, to te dodatkowe materiały udostępnione są na licencji Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0.

Udostępnij:
Cena: 0,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
0 punktów koobe !
Wydawnictwo: WolneLektury.pl ;
Skomentuj ebooka "Potop, tom trzeci"
M K 02.02.2014 08:54
Część trylogii sienkiewiczowskiej poświęcona najazdowi szwedzkiemu na Rzeczpospolitą Obojga Narodów. Doskonała powieść wojenna i romans historyczny. Świetnie oddaje realia epoki, doskonałe sceny batalistyczne. Pisana wspaniałym, staropolskim językiem. Sienkiewicz uczył się go czytając pamiętniki i wspomnienia autorów z epoki, między innymi Paska, który w wydarzeniach opisywanych w „Potopie” brał aktywny udział. Przeczytałem „Potop” jeszcze zanim musiałem w ramach lektur obowiązkowych języka polskiego i gorąco polecam każdemu. To świetna powieść.
Dark Noise 24.06.2013 20:00
Powoli zbliżamy się do wielkiego finału. Podział na aż trzy tomy był ze wszech miar słuszny. Od razu mówię, że mimo objętości warto przeczytać ta powieść niż obejrzeć ekranizację. Film ze względu na swoją formę przekazu jest skrótowy. Trudno przebrnąć przez „Potop” (szczególnie młody czytelnik może mieć pewne trudności), bo powieść jest momentami nużąca. Warto jednak podjąć ten wysiłek. Możemy być mile zaskoczeni efektem.
Tralalalalalala 24.06.2013 19:38
Godne podziwu, jeśli ktoś dobrnął, aż do tego tomu. Kolejna powieść Sienkiewicza wchodząca w skład trylogii, mnie osobiście się niezbyt podobała, muszę przyznać, że czytało mi się to dość szybko, ale pomimo tego sądzę, że fabuła nie była jakaś szczególna, a tego typu książki mnie po prostu nudzą, dlatego też była to jedna z lektur, której wolałabym nie czytać, chociaż niektóre fragmenty były nawet całkiem niezłe, to nazbyt długi opisy zdecydowanie mnie jednak zniechęciły do całości lektury.
YoAnna 12.05.2013 17:06
Zbliżamy się do wielkiego finału. Druga z powieści wchodząca w skład Trylogii. Perypetie Andrzeja Kmicica i Oleńki Billewiczówny na tle potopu szwedzkiego. To naprawdę piękna opowieść, pełna akcji, wzruszeń, radości i smutku. Osobiście zrażona filmową wersją unikałam sięgnięcia po papierowy pierwowzór, jednak pewnego dnia przyszedł ten czas. Nie żałuję, gdyż było bardzo ciekawie. Gdyby tylko nie te z lekka przydługie opisy przyrody, byłoby naprawdę świetnie.