ebook: W pustyni i w puszczy - Henryk Sienkiewicz

Ten utwór nie jest chroniony prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza, że możesz go swobodnie wykorzystywać, publikować i rozpowszechniać.
Jeśli utwór opatrzony jest dodatkowymi materiałami (przypisy, motywy literackie etc.), które podlegają prawu autorskiemu, to te dodatkowe materiały udostępnione są na licencji Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0.

Udostępnij:
Cena: 0,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
0 punktów koobe !
Wydawnictwo: WolneLektury.pl ;
Skomentuj ebooka "W pustyni i w puszczy"
Tralalalalalala 22.06.2013 23:53
Jest to wspaniała opowieść o dziejach dwójki dzieci Stasia i Nel , które w drugiej połowie XIX w. w północno- wschodniej Afryce przeżywają niezwykłe, pełne napięcia i emocji różnorodne przygody! Od dzieci możemy nauczyć się odwagi, miłości , hartu ducha, odpowiedzialności oraz wiele innych ważnych człowiekowi wartości !!! Książka ukazuje również bogate opisy afrykańskiej kultury oraz wspaniałe obrazy tamtejszej flory i fauny. Książka dobra jest na każdą chwilę zarówno dla młodszych jak i starszych odbiorców.
YoAnna 30.05.2013 21:43
Powieść znanego polskiego twórcy tym razem przeznaczona dla młodszych czytelników, choć i starsi odbiorcy mogą znaleźć tu coś dla siebie. Wraz z głównymi bohaterami – Stasiem i Nel czytelnik przenosi się na afrykański ląd. Całość pełna jest przygód, tych zabawnych, jak i bardzo niebezpiecznych. Książka wciąga, bawi i uczy. Fajna przygodówka dla młodzieży, zupełnie inna od tego, co można znaleźć we współczesnej literaturze.
YoAnna 12.05.2013 16:42
„W pustyni i w puszczy” to powieść Henryka Sienkiewicza skierowana do młodszych czytelników. Akcja rozgrywa się na Czarnym Lądzie, gdzie swoje pełne niebezpieczeństw przygody przezywają Staś i Nel. Fabuła jest wciagająca, akcja trzyma w napięciu. Wyzwania stawianie przed młodymi bohaterami sprawiają, iż jako dziecko czytałam tę powieść z zapartym tchem. Dziś jest już może lekko przestarzała, jednak wciąż godna poznania.
Agnieszka Kolano 01.04.2013 12:16
Czytałam to po praz pierwszy i zachwycałam się egzotyką, ach, pustynia, ach, słonie, ach, wędrówka. Potem do mnie dotarła tragedia tych dzieci, rzuconych jak marionetki w dziki kraj. Potem zaczęłam się wzruszać, gdy jedno czy drugie ocierało się o śmierć. Na koniec zaś cieszyłam się z nimi. Tyle emocji! Polecam.
Cezary Kolczuga 23.03.2013 12:25
Literatura młodzieżowa. Sienkiewicz pisze interesująco. Jednak w dzisiejszych czasach poprawności politycznej przedstawienie postaci Kalego budziłoby kontrowersje. Powieść została zekranizowana 2 razy. Pierwsza wersja moim zdaniem lepsza.
Beata Wieczorek 23.03.2013 12:21
Z racji tego, że powieśc jest lekturą zna ją chyba każdy. Fabuła bardzo ciekawa, choc przyznaję, że tło polityczno-historyczne ówczesnej Afryki niezbyt mnie interesowało. Same przygody Stasia i Nel za to bardzo i dlatego książka jest bliska memu sercu.
Aleksandra Skibińska 23.03.2013 11:23
Mi się "W pustyni i w puszczy" bardzo podobało. Nawet mimo tego, że Nel była tak irytującą postacią.
katicaa88 22.03.2013 17:45
Historia dwójki dzieci, które musiały przetrwać na pustyni. Jak dla mnie nieco za długa książka, jednak nie zmienia to faktu, że porusza ważne tematy przyjaźni, przetrwania i nadziei.