ebook: Karolcia - Maria Kruger

Jedna z najbardziej kochanych książek dla dzieci! Mała dziewczynka znajduje magiczny koralik, który spełnia życzenia. Niestety,  na czarodziejski przedmiot czyha również zła wróżka. Cały świat zamienia się w plac zabaw, dziewczynka w końcu może mieć wszystko, czego zapragnie. Karolcia chce jednak przede wszystkim ulżyć swoim rodzicom i ciotce: niestety, wtedy okazuje się, że spełnianie cudzych życzeń, mimo dobrych intencji, to nie taka łatwa sprawa. 

Obowiązkowa lektura dla młodszych czytelników!


Książka Marii Krüger, opowiadająca o Karolci, która znalazła zaczarowany koralik, od wielu, wielu lat jest ulubioną lekturą polskich dzieci. Każdy, kto przeczyta tę piękną opowieść, pokocha Karolcię i jej przyjaciół i na zawsze zapamięta ich niezwykłe przygody. Być może po przeczytaniu Karolci i Ty będziesz potrafił odkryć błękitny koralik, który spełnia najskrytsze marzenia...

– Taaaak?! – zdenerwował się teraz z kolei Piotr. –
Taka jesteś ważna? A na pewno nie potrafisz stać się...
niewidzialna!
– Niewidzialna? – Karolcia wzruszyła ramionami. –
Przecież to drobnostka dla mnie. Zaraz mogę to zrobić.
– E, śmieszna jesteś z tymi przechwałkami. Myślisz,
że ci uwierzę? – szydził Piotr.
– Tak? No, to zaraz zobaczysz!
I w jednej chwili Karolcia stała się przezroczysta jak
szkło. Tylko wiszący na jej szyi koralik jaśniał jak
błękitny kwiatek unoszący się w powietrzu.

Udostępnij:
Cena: 8,90 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
89 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Siedmioróg ; ilość stron wydania papierowego: 136; cena wydania papierowego: 14,99 zł; data wydania: 2011-5-12;
Spis treści

1. Dzień dobry
2. Nowina
3. Zaczęło się zwyczajnie
4. Trochę o sąsiadach i deszczowym dniu
5. Co było dalej
6. Gdzie jest koralik?
7. O ciociu Agato!
8. Autobus i inne rzeczy
9. Hura! Niewidzialni! Hura! Latamy!
10. Lepsze i gorsze pomysły
11. Co się działo dalej w piernikowym domku
12. W domu dzieją się dziwne rzeczy
13. Uwaga, bo co będzie dalej?...
14. Czerwony samochód po raz pierwszy
15. Kamienne lwy!
16. Panie Prezydencie Miasta!
17. Rzeczy chyba jeszcze dziwniejsze
18. Stop! Zatrzymać wóz!
19. Dziwne z w i e ż ę
20. Nareszcie w ogrodzie!
21. Nie blednij, koraliczku!
22. Żegnaj, koraliku!

Skomentuj ebooka "Karolcia"
Dark Noise 24.06.2013 16:15
To ciekawa książka dla dzieci (bardzo lubiana przez moją żonę kiedy była dzieckiem). Historia Karolci, która znalazła magiczny koralik. Opowieść wciągnie niejedno dziecko od samego początku. Książka potrafi pobudzić wyobraźnię i daje dużo do myślenia. Szybko i świetnie się ją czyta a jeszcze lepiej opowiada (szczególnie własnym dzieciom). Nadaje się zarówno dla mniejszych jak i większych dzieci, a te które jeszcze nie potrafią czytać powinny namówić rodziców.
Tralalalalalala 24.06.2013 15:46
To jedna z książek mojego dzieciństwa, która opowiada o przygodach Karolci. Myślę, że to świetna lektura dla małych dzieci, nie ma w niej przemocy, a mogą się z niej czegoś nauczyć. Książka ta jest niezwykle magiczna i myślę, że może ona mieć pozytywny wpływ na naszą wyobraźnię. Któż nie marzy o znalezieniu takiego czarodziejskiego Koralika? Książka potrafi rozbudził w młodym czytelniku wiele emocji i naprawdę wciąga. Myślę, że to świetna pozycja dla matek, które chcą znaleźć swoim dzieciom jakąś odpowiednią lekturę do poduszki.
Pharea 06.06.2013 19:41
Przepiękna i niezapomniana książka o przygodach Karolci. Ksiązkę pierwszy raz czytałam jako dziecko, wróciłam do niej niedawno. Po latach znalazłam w książce tą samą wspaniałą i niesamowitą Karolcię, która przeżywa swoje przygody z błękitnym koralikiem i złą czarownicą. Świetna książka dla trodzkę starszych dzieci, powinna się jednak spodobać i tym młodszym. Piękna opowieśc niosąca ze sobą wiele nauk życiowych. To książka do której można wracać, a co najważniejsze jest jeszcze następna część
YoAnna 31.05.2013 23:56
Opowieść o dziewczynce, tytułowej Karolci, która znajduje magiczny koralik. Do dziś pamiętam, jak jako mała dziewczynka czytałam tę powieść z wypiekami na twarzy. Marzył mi się taki czarodziejski koralik. Fabuła książki jest niezwykle wciągająca dla młodego odbiorcy, przedstawione wydarzenia budzą wiele emocji. Wszystko podane jest lekkim, odpowiednim dla wieku czytelników stylem i językiem. Zachęcam dorosłych, by zapoznali swoje pociechy z tą pełną ciepła, sympatyczną opowieścią.
Kasia Pietraszko 28.03.2013 14:13
Czytałam jeszcze chyba w podstawówce, ale do tej pory ją pamiętam i wspominam bardzo dobrze. Lektura raczej dla dzieci, ale za to bardzo edukacyjna i magiczna :)
katicaa88 26.03.2013 21:08
Niezwykle magiczna książka. Świetna historia dla maluchów, przyjemna, zabawna i pouczająca.
Zakurzona półka 26.03.2013 17:48
Karolcie to czytałam wieki temu! To były czasy:)
Beata Wieczorek 24.03.2013 13:28
Ktoż z nas nie chciał mieć takiego cudownego koralika w swoim dzieciństwie :) Ta książka przypomina mi dziecięce marzenia, może naiwność, ale taką dziecięcą, która na wiele rzeczy kazała patrzeć trochę inaczej niz dorosłym.
Beata Wieczorek 24.03.2013 13:28
Ktoż z nas nie chciał mieć takiego cudownego koralika w swoim dzieciństwie :) Ta książka przypomina mi dziecięce marzenia, może naiwność, ale taką dziecięcą, która na wiele rzeczy kazała patrzeć trochę inaczej niz dorosłym.
Aleksy Krysztofiak 22.03.2013 12:20
Uwielbiałem Karolcię, mama musiała mi kupić część drugą. Co ciekawe, jest to jedna z nielicznych książek, które podobały się też moim kolegom, a oni nie lubia jakoś bardzo czytać.