ebook: Potop, tom drugi - Henryk Sienkiewicz

Ten utwór nie jest chroniony prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza, że możesz go swobodnie wykorzystywać, publikować i rozpowszechniać.
Jeśli utwór opatrzony jest dodatkowymi materiałami (przypisy, motywy literackie etc.), które podlegają prawu autorskiemu, to te dodatkowe materiały udostępnione są na licencji Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0.

Udostępnij:
Cena: 0,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
0 punktów koobe !
Wydawnictwo: WolneLektury.pl ;
Skomentuj ebooka "Potop, tom drugi"
M K 02.02.2014 08:53
Część trylogii sienkiewiczowskiej poświęcona najazdowi szwedzkiemu na Rzeczpospolitą Obojga Narodów. Doskonała powieść wojenna i romans historyczny. Świetnie oddaje realia epoki, doskonałe sceny batalistyczne. Pisana wspaniałym, staropolskim językiem. Sienkiewicz uczył się go czytając pamiętniki i wspomnienia autorów z epoki, między innymi Paska, który w wydarzeniach opisywanych w „Potopie” brał aktywny udział. Przeczytałem „Potop” jeszcze zanim musiałem w ramach lektur obowiązkowych języka polskiego i gorąco polecam każdemu. To świetna powieść.
Dark Noise 24.06.2013 20:00
Dalsze przygody Kmicica vel Babinicza. „Potop” jest najbardziej obszerną opowieścią z całej Trylogii. Lektura tej powieści może niestety nieco nużyć (szczególnie młodego czytelnika), co dała wyraz w swoim komentarzu przedmówczyni. Podział na tomy może nieco ułatwić czytanie, ale i tak uważam, że nie bardzo to pomoże w powiększeniu liczby czytelników. Gdyby nie to, że jest (była) to lektura szkolna pewnie czytelników byłoby niewielu.
Tralalalalalala 24.06.2013 19:37
Drugi tom wspaniałej książki. Kolejna powieść Sienkiewicza wchodząca w skład trylogii, mnie osobiście się niezbyt podobała, muszę przyznać, że czytało mi się to dość szybko, ale pomimo tego sądzę, że fabuła nie była jakaś szczególna, a tego typu książki mnie po prostu nudzą, dlatego też była to jedna z lektur, której wolałabym nie czytać, chociaż niektóre fragmenty były nawet całkiem niezłe, to nazbyt długi opisy zdecydowanie mnie jednak zniechęciły do całości lektury.
YoAnna 12.05.2013 17:06
Akcja nabiera tempa. Druga z powieści wchodząca w skład Trylogii. Perypetie Andrzeja Kmicica i Oleńki Billewiczówny na tle potopu szwedzkiego. To naprawdę piękna opowieść, pełna akcji, wzruszeń, radości i smutku. Osobiście zrażona filmową wersją unikałam sięgnięcia po papierowy pierwowzór, jednak pewnego dnia przyszedł ten czas. Nie żałuję, gdyż było bardzo ciekawie. Gdyby tylko nie te z lekka przydługie opisy przyrody, byłoby naprawdę świetnie.
Aleksandra Skibińska 12.04.2013 18:55
Książka jest ciekawie przedstawioną historią trudnego dla polski okresu. Jak już pisałam książka zawiera niezwykle barwnych bohaterów, jednak do nie których tematów w niej przedstawionych trzeba dojrzeć.