ebook: Krzyżacy, tom pierwszy - Henryk Sienkiewicz

Krzyżacy, tom pierwszy - ebook

( )

Ten utwór nie jest chroniony prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza, że możesz go swobodnie wykorzystywać, publikować i rozpowszechniać.
Jeśli utwór opatrzony jest dodatkowymi materiałami (przypisy, motywy literackie etc.), które podlegają prawu autorskiemu, to te dodatkowe materiały udostępnione są na licencji Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0.

Udostępnij:
Cena: 0,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
0 punktów koobe !
Wydawnictwo: WolneLektury.pl ;
Skomentuj ebooka "Krzyżacy, tom pierwszy"
M K 02.02.2014 07:18
Doskonała powieść historyczna, napisana w czasach, gdy Polska była rozdarta pod trzema zaborami, w celu podtrzymania świadomości narodowej i obudzenia narodowej dumy. Osadzona w kluczowym dla XIV i XV wiecznego Królestwa Polskiego momencie dziejowym – momencie decydujących zmagań z Zakonem Krzyżackim. Mimo już ponad stu lat ciągle bawi i wzrusza, dzięki niesamowitemu kunsztowi pisarskiemu autora i świetnie skonstruowanej fabule. Bardzo gorąco polecam.
Dark Noise 24.06.2013 00:02
Z jednej strony rozumiem dzielenie obszernego dzieła na kilka tomów. Z drugiej strony nie musi mi się to podobać. Niektóre historie nadają się na podział, bo mają wyraźnie zarysowane różne okresy akcji. „Krzyżacy” nie nadają się do takich zabiegów. Jedyny moment, w którym można by przerwać historię i kontynuować ja w kolejnym tomie to śmierć Danusi. Jednak jest już wtedy na tyle blisko do końca, że podział nie miałby sensu. Oczywiście te moje dywagacje to tylko moje odczucie. Nie muszę mieć racji.
Tralalalalalala 23.06.2013 23:16
Jest to pierwszy tom jednej z najdłuższych lektur, z jakimi miałam kiedykolwiek do czynienia. Pojawia się w nim wiele opisów bitew, a także charakterystyka bohaterów tej powieść historycznej. Wydaje mi się, że jeśli ktoś przebrnie przez pierwszy tom poezji, to drugi nie powinien stanowić dla niego żadnego kłopotu. Osobiście nie jestem fanką "Krzyżaków", ale oczywiście wszystko zależy od gustu, ale mimo wszystko jest to jedna z tych pozycji, które należy znać.
YoAnna 30.05.2013 21:44
Pierwszy tom historycznej powieści Sienkiewicza, której akcję zamyka Bitwa pod Grunwaldem. Widowiskowe opisy scen batalistycznych, miłość i honor to ciekawa fabuła, jednak mnie nie urzekła. Mnie współczesnej było trudno wczuć się w klimat tamtych czasów. Z dzisiejszego punktu widzenia niektóre wątki, choć romantyczne, były dość naiwne. Gdyby nie była to lektura szkolna, pewnie nie dokończyła bym całości. Ale kto chce, niech próbuje osobiście.
YoAnna 10.05.2013 17:47
Kolejna z powieści historycznych spod pióra Henryka Sienkiewicza, której akcja toczy się od 1399 do bitwy pod Grunwaldem. Muszę szczerze przyznać, iż to dzieło Sienkiewicza nie przypadło mi do gusty. Najzwyczajniej w świecie było nudno i męcząco. Wątek miłosny też nie przyciągał mej uwagi. Powieść raczej wymęczyłam niż przeczytałam, gdyby nie fakt, iż była to szkolna lektura na pewno bym nie dokończyła.