ebook: Złodzieje Planet - Dan Krokos

Dwie cywilizacje.
Jedna planeta.
I wyścig o to, kto ukradnie ją wcześniej!

Dwunastoletni Mason Stark i kilkunastu jego kolegów z Akademii Ziemskiego Dowództwa Kosmicznego odbywają krótki, rutynowy lot na pokładzie SS „Egipt", by zaliczyć odpowiednią liczbę wylatanych w kosmosie godzin.

Jednak wszystko się zmienia, kiedy okręt zostaje zaatakowany przez Tremistów – obcą rasę, która od sześćdziesięciu lat toczy wojnę z ludźmi.

Ponieważ kapitan i część załogi giną, a pozostali odnoszą rany bądź trafiają do niewoli, tylko kadeci mogą ostrzec ZDK. Wkrótce okazuje się, że muszą działać szybko, bo odkrywają, dlaczego Tremiści zajęli właśnie ich okręt – przewozi on broń zdolną zmienić bieg wojny.

Mason musi poprowadzić kadetów, by w śmiałej akcji odzyskać „Egipt", uratować ocalałych i odebrać Tremistom broń, zanim będzie za późno.

Udostępnij:
Cena: 29,90 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
299 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Drageus ;
Skomentuj ebooka "Złodzieje Planet"
Dark Noise 09.06.2013 10:48
Po lekturze „Obcej pamięci” liczyłem na to, że kolejna książka autora będzie równie dobra. Oczywiście miałem pewien dystans, bo Krokos pisze bardziej dla młodzieży niż dorosłych. No i tu właśnie tak jest. „Złodzieje planet” to nic innego jak space opera o średniej jakości. Sporo się tu dzieje, ale fabuła nie grzeszy oryginalnością (za to grzeszy naiwnością). Młodzi bohaterowie są mało przekonujący. Dorośli nie znajdą tu niczego ciekawego. Młodzież jednak może odnaleźć tu ciekawą przygodę.
Semi 08.06.2013 11:34
Te książkę niedawno czytałam. Czy może raczej przemęczyłam. Książka skierowana jest głównie do dzieci i młodzieży, a ja wymagam nieco więcej. Nie twierdzę, że to zła książka, po prostu nieodpowiednia dla mnie. Obiektywnie patrząc, nie jest zła. Obfituje w dość ciekawą fabułę, a nawet posiada nieco humoru. Ale to dalej niewymagająca książka dla dzieci. Cóż, młodszym czytelnikom się spodoba, mnie jednak nie.