ebook: Ogniem i mieczem, tom drugi - Henryk Sienkiewicz

Ten utwór nie jest chroniony prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza, że możesz go swobodnie wykorzystywać, publikować i rozpowszechniać.
Jeśli utwór opatrzony jest dodatkowymi materiałami (przypisy, motywy literackie etc.), które podlegają prawu autorskiemu, to te dodatkowe materiały udostępnione są na licencji Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0.

Udostępnij:
Cena: 0,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
0 punktów koobe !
Wydawnictwo: WolneLektury.pl ;
Skomentuj ebooka "Ogniem i mieczem, tom drugi"
M K 02.02.2014 07:25
Pierwsza część monumentalnej trylogii Sienkiewicza, pisanej „ku pokrzepieniu serc”, ale także w celu zdobycia środków do życia i opieki nad chorą żoną, czym nie wszyscy wiedzą. Sienkiewicz pisał ją w odcinkach, do gazety, co dzisiaj, z perspektywy czasu wydaje się wprost nieprawdopodobne – panowie Ludlumi, Clancy i im podobni, w pas się proszę pokłonić. Autor jednak, dzięki swojemu kunsztowi literackiemu i pracowitości podołał temu zadaniu. Świetna powieść, która w dzisiejszych czasach zyskałaby miano politycznego i militarnego thrillera, i historii miłosnej, i powieści łotrzykowskiej – tam jest po prostu wszystko.
Dark Noise 24.06.2013 20:14
To drugi tom kończy się bitwą pod Beresteczkiem (1651). Epizod ten nie został ujęty w ekranizacji, osobiście polecam książkę a nie film. Przed bitwa jest jeszcze znane oblężenie Zbarażą. Wszystko jednak kończy się szczęśliwie. Powieść jest ciekawą historią przygodową z historią Polski w tle (powstanie ukraińskie pod wodzą Chmielnickiego) powinna przyciągnąć miłośników powieści historycznych, choć jest to już niemłoda książka. Mimo wszystko polecam.
Tralalalalalala 24.06.2013 19:41
Kolejne wspaniałe dzieło Henryka Sienkiewicza, które może olśnić niejednego. Jest to jedna z tych książek, które warto znać. Styl Sienkiewicza jest moim zdaniem naprawdę dobry, więc książkę tę czyta się dość przyjemnie, z resztą jest to jedno z ciekawszych jego dzieł. Myślę, że tę pozycję każdy powinien przeczytać nawet jeśli nie zachęca ona szczególnie, bo może akurat ktoś przekona się do Sienkiewicza, jednego z większych pisarzy polskich. Tom drugi spodobał mi się chyba bardziej niż pierwszy.
YoAnna 10.05.2013 17:47
„Ogniem i mieczem” jest pierwszą z trzech powieści historycznych wchodzących w skład Trylogii autorstwa Henryka Sienkiewicza. Czytelnik zabierany jest na Ukrainę czasów powstania Chmielnickiego. To naprawdę wspaniała opowieść. Nie tylko o historii, ale i o odwadze, miłości, wierności. Książka uczy i wzrusza. Wciąga już od pierwszych stron i nie pozwala oderwać się aż do ostatniego zdania. Drugi tom, to zamknięcie rozpoczętych wątków i droga ku szczęśliwemu, mniej lub bardziej, zakończeniu.Polecam, nie tylko jako lekturę.