ebook: A co ja mam z tym wspólnego? Zbrodnia popełniona w marcu 1943 roku - Sacha Batthyany

A co ja mam z tym wspólnego? Zbrodnia popełniona w marcu 1943 roku - ebook

( )

Pod koniec marca 1945 roku hrabina Margit Thyssen-Batthyany urządza w pałacu w Rechnitz w Austrii przyjęcie pożegnalne dla miejscowego kierownictwa NSDAP, SS i Gestapo. W jego trakcie niektórzy goście wychodzą z pałacu, by rozstrzelać żydowskich robotników, przetrzymywanych w pobliżu.
Ponad 60 lat później informacja o tamtej zbrodni dociera do kuzyna hrabiny, młodego dziennikarza z Zurychu, Sachy Batthyany’ego. – A co ty masz z tym wspólnego? – pyta go pisarz Maxim Biller. Batthyany, szukając odpowiedzi, zagłębia się w historię swego rodu: udaje się na dawne Węgry, przemierza syberyjskie gułagi, w Buenos Aires spotyka ocalałą więźniarkę Auschwitz. Odkrywa tajemnicę, która odmieni jego poglądy.

Czy minione pokolenia mają wpływ na nasze życie? Czy wszyscy jesteśmy wojennymi wnukami? A przecież uważaliśmy się za ludzi nowoczesnych i niezależnych.

Książka Sachy Batthyany’ego to niezwykła historia rodziny, panorama Europy Środkowej, a zarazem psychogram pewnego pokolenia.

Udostępnij:
Cena: 35,44 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
354 punkty koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Czytelnik ; ilość stron wydania papierowego: 231; cena wydania papierowego: 41,69 zł; data wydania: 2017-8-1;
Skomentuj ebooka "A co ja mam z tym wspólnego? Zbrodnia popełniona w marcu 1943 roku"