ebook: Incydent na Rigil Prime - Tomasz Biedrzycki

Incydent na Rigil Prime - ebook

( )

Dawno ucichła kanonada na marsjańskim Argyre Planitia. Miejsce konfliktów zajął pasjonujący całą ludzkość wyścig największych potęg ku gwiazdom. Gigantyczne zyski czają się tuż za progiem.Jednym z pionierów przesiąkniętych duchem Krzysztofa Kolumba i Ferdynanda Magellana jest John Emmerich. Zarządzana przez niego kolonia ma szansę stać się przyczółkiem Federacji Ameryki Północnej w pięknym choć niebezpiecznym świecie planety skutej lodem. Daje z siebie wszystko, walcząc z przeciwnościami natury, ale już wkrótce okazuje się, że największym zagrożeniem dla niewielkiej kolonii jest człowiek i Emmerich wraz ze swymi podwładnymi musi stawić czoło niespodziewanemu niebezpieczeństwu. Czy niewielka społeczność zdoła ocalić swe życie w osamotnionej walce przeciw potężnemu przeciwnikowi? Czy metropolia będzie w stanie zareagować gdy czas wymiany informacji jest liczony w latach? 

Saga Sięgając Poza Horyzont opowiada o przyszłości rasy ludzkiej. Dumnej, okrutnej ale przede wszystkim nieugiętej. Nie zważając na ograniczenia sięga poza kolejne horyzonty zdobywając coraz szybciej i coraz zachłanniej. Czy cokolwiek będzie w stanie stanąć na drodze obłędnej ekspansji?

Udostępnij:
Cena: 12,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
120 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: E-bookowo ; ilość stron wydania papierowego: 127; data wydania: 2012-9-9;
Spis treści

PROLOG

HIOBOWA WIEŚĆ

ZEUS-PAN NIEBA

DWUDZIESTU TRZECH Z PRICE TOWN

OSTATNIA SZARŻA

PORZUCENI

EPILOG

 

Skomentuj ebooka "Incydent na Rigil Prime"
Romi Hanarski 18.05.2017 11:26
Zabrałem się do tej pozycji zaraz po przeczytaniu serii Podlewskiego "Głębia". Obie pozycje są znakomite, prezentują świeże podejście do gatunku, obie polskie, obie prezentują dobre militarne sci-fi. Opisy działające na wyobraźnię, dobrze oddana atmosfera rosnącego zagrożenia - i bardzo dobrze, że jest ciąg dalszy :)
Majkelos 03.02.2016 08:48
Druga ze space oper, które miałem przyjemność czytać w ostatnim czasie. Sci-fi, z naciskiem na science. Nie uświadczymy tu hałaśliwych strzałów w próżni. Mamy za to zarysowany konflikt światowych potęg, wyraziste postaci. Narastające napięcie, przeradzające się w konflikt, wmieszani w wir wydarzeń koloniści, nie mający tak naprawdę nic do powiedzenia i trudne decyzje do podjęcia - czyta się jednym tchem.
Pojawia się kilka literówek, można by się zastanawiać , czy zakończenie jest satysfakcjonujące - ale tu zakładam, że jest punktem wyjścia dla dalszego ciągu. Tak, czy inaczej, kolejna dobra, polska pozycja sci-fi, po którą warto sięgnąć