ebook: Firma - John Grisham

Firma - ebook

( )

Mitchell McDeere skończył prawo na Harvardzie i przebiera w ofertach pracy. Jedna z nich - bijąca na głowę atrakcyjnością inne - pochodzi z niedużej firmy adwokackiej z Memphis, której właściciele oferują nie tylko najwyższe wynagrodzenie i świetny system premii, ale i dużo dodatkowych bonusów. Mitch decyduje się podjąć pracę w firmie i przenosi się do Memphis. Powoli orientuje się, że coś jest nie tak. Wynajęty przez Mitcha prywatny detektyw, Eddy Lomax, bada sprawę. W wyniku dochodzenia Mitch podejmuje współpracę z FBI i dowiaduje się, że wszyscy wspólnicy są na liście płac mafii, która używa kancelarii do prania brudnych pieniędzy. Jeśli wyda się, że Mitch współpracuje z FBI, będzie to oznaczało wyrok śmierci. Rozpoczyna się gra o życie.

Udostępnij:
Cena: 28,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
280 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Skomentuj ebooka "Firma"
Dark Noise 14.06.2013 22:52
Książka a film to dwie różne sprawy. Kino rządzi się własnymi prawami, więc nawet najlepsza adaptacja nie odzwierciedli książki, może tylko się zbliżyć. Tak jest z ta powieścią. Niezależnie od tego czy oglądaliśmy film czy też nie książkę warto przeczytać. Amerykańskie środowisko prawnicze może nie każdego zainteresuje, ale to co się w nim dzieje może jednak przyciągnąć. Szczególnie, że akcja trzyma w napięciu. Miłośnicy thrillerów (nie tylko prawniczych) będą zadowoleni.
Doris 21.05.2013 22:29
Na podstawie tej książki nakręcono film z Tomem Cruisem. Nie dziwię się temu, bo powieść jest świetna. Przedstawia „od podszewki” pewne aspekty obowiązującego w USA systemu prawnego i w jaki sposób działa mafia. Bohater pracuje w podejrzanej firmie i otrzymuje propozycję współpracy od... FBI. Powieść bardzo szybko wciąga nie tylko dzięki tematyce, ale też lekkiemu językowi jakim posługuje się autor. Nie znajdziemy tu dywagacji prawniczych i zbędnych dla akcji terminów. Zakończenie może troszkę rozczarować.
YoAnna 21.05.2013 17:00
Zawsze staram się przeczytać papierowy pierwowzór nim zdecyduję się na seans filmu powstałego na podstawie książki. Nie lubię za to serialowych okładek powieści, gdyż to w pewien sposób odbiera czytelnikowi możliwość własnego wyobrażenia sobie danych postaci. Jak to zwykle bywa, książka okazała się o wiele bardziej interesująca niż film. Akcja wciąga i nie pozwala się nudzić, a nawet niezaznajomieni z prawniczym żargonem odbiorcy nie będą mieli problemu ze zrozumieniem treści. Polecam.
Pharea 18.05.2013 19:45
Podobno najgłośniejszy thriller prawniczy Grishama. Cóż, film był niezły, ale książka zawsze jest lepsza i to właśnie ją polecam przeczytać najpierw. Książka pochłania człowieka bez reszty, fabuła wciąga i nie można się od niej oderwać. Grisham już w pierwszych kartach powieści przenosi nas w skomplikowany prawniczy świat, W tym świecie próbuje się odnaleźć Mitchel McDeere, młody prawnik zaczynający pracę w renomowanej kancelarii. Książka trzyma w napięciu, fascynuje. Polecam
Cezary Kolczuga 12.04.2013 14:57
Świetnie skonstruowana fabuła i wciągająca intryga to atuty tej powieści (została nawet zekranizowana). Dodatkowym plusem jest brak zbędnych terminów prawniczych, choć autor wnikliwie przedstawia środowisko prawników. Może pochłonąć bez reszty o ile interesują nas rozgrywki w tym zamkniętym dla zwykłego człowieka świecie.
Artem 26.03.2013 16:37
Grisham pisze bardzo wciągające i pełne wartkiej akcji powieści. Wiele z jego książek doczekało się doskonałych ekranizacji, które stały się hitami kinowymi. "Firma" doczekała się swojej ekranizacji z Tomem Cruisem w roli głównej 2 lata po wydaniu książki, a w 2012 roku powstał serial przedstawiający dalsze losy bohaterów.
Bardzo lubię książki Grishama i polecam jego książki wszystkim lubiącym kryminały ze światem firm prawniczych i sądów w tle.
Artykuły i recenzje

Co przygotowaliśmy dla Ciebie w tym tygodniu?

1 Ebooki mistrza thrillera Johna Grishama: -30% przez tydzień, do 20.11.

Zobacz m.in.:

Firma (19,59 zł)

Czas zabijania (23,03 zł)

Niewinny człowiek (22,32 zł)

Darujmy sobie te święta (17,42 zł)

 

2 Dalej przewodnik Sienkiewicza "Zatańczą ci, co drżeli" po polskiej sztuce krytycznej - 20%. 

3 Nowość: Szajba na peronie 5 Marty Obuch za 24,21 zł: niesamowita babska przygoda i dużo śmiechu!

Więcej...