ebook: Mistrz i Małgorzata - Michaił Bułhakow

Michaił Bułhakow zaczął pisać „Mistrza i Małgorzatę” w 1928 roku, ukończył w roku 1940, na kilkanaście dni przed śmiercią. Książka ukazała się w druku po 40 latach i rzecz niespotykana – natychmiast stała się światowym bestsellerem!

Do dzisiaj i śmiech, i łzy towarzyszą lekturze „Mistrza i Małgorzaty”. Bułhakow opisał świat współczesny szyderczo i bez litości, nie pozostawiając czytelnikom szczególnej nadziei; na pociechę zostawił obietnicę, że „rękopisy nie płoną”, że człowiek jest, a może raczej bywa – dobry. Nawet szatan w „Mistrzu i Małgorzacie” okazuje się w końcu przyzwoitym facetem.

W Polsce powieść Bułhakowa niezmiennie cieszy się ogromnym powodzeniem. W rankingu czytelników i ekspertów „Rzeczypospolitej” w 1999 roku została uznana za najważniejszą powieść XX wieku.

Udostępnij:
Cena: 31,89 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
318 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Muza ; data wydania: 2019-3-15;
Skomentuj ebooka "Mistrz i Małgorzata"
Vela 06.03.2014 21:41
Przyznam, że nie rozumiem dlaczego ta książka jest lekturą w szkołach średnich. Sama fabuła niewiele uczy. Wiele wątków jest wyjętych z kontekstu... Pojawiają się postaci fantastyczne posiadające dziwne umiejętności. W czasie lekcji w ogóle nie wiedziałam o co chodzi, a gdy przeczytałam, niewiele mi to dało i niewiele wyjaśniło. Jest to pozycja dla osób, które lubią ten styl pisma... Polecam wszystkim, którzy lubią być uwikłani w sieć nieporozumień w lekturze.
M K 31.01.2014 20:20
Mistrz i Malgorzata to pelna mistycyzmu i tajemniczosci ksiazka o Moskwie z czaso krotko po rewolucji pazdziernikowej. Zawiera w sobie jednak elementy fantastyki, horroru i grozy. oto sam diabek przechadza sie ulicami Moskwy i wdaje sie na jej ulicach w gorace dyskusje z komunistami na temat istnienia Boga. Na tym tle rozgrywa sie milosc dwojga ludzi. Ksiazka bardzo filozoficzna, eksploatujaca motyw wlaki dobra ze zlem oraz pietnujaca bezlitosnie bezsens systemu komunistycznego.
Tralalalalalala 19.06.2013 15:41
Jest to jedna z najlepszych książek jakie kiedykolwiek miałam okazję przeczytać. Pokazuje ona jak wygląda moskiewska rzeczywistość. Właśnie w niej pojawia się szatan jednakże jest tam tak źle, że zamiast czynić zło czyni dobro- pomaga ludziom, którzy cierpią przez panujące tam zasady, naprawia. Jest to niezwykle wciągająca opowieść, która może zachwycić każdego, swoim niepowtarzalnym klimatem oraz wielością fabuł. Generalnie polecam tę książkę wszystkim którzy jej jeszcze nie czytali.
kolka 07.05.2013 20:43
Wdzięczna jestem naszemu systemowi oświaty za jedną rzecz – że ta powieść była lektura obowiązkową w liceum. Niesamowita – tak ją opiszę, w czym tkwi ta niesamowitość? W języku autora, w samej historii, w kreacji bohaterów, w połączeniu fantastyki z kryminałem, z romansem, komedią słowną i sytuacyjną, jest polityka i religia, jest wszystko. To jedna z książek, którą albo pokochamy, albo znienawidzimy.
Pharea 06.05.2013 10:38
Klasyka literatury rosyjskiej. Niesamowita opowieść o wizycie szatana w Związku Radzieckim. Przepełniona czarnym (i nie tylko) humorem opowieść o miłości, religii i polityce. Barwna i niezwykle ciekawa powieść z elementami magii i mistycyzmu. Niezapomniana książka, do której często wracam - polecam gorąco wszytskim, którzy chcą uciec od odmóżdżających książek współczesnych
Aleksandra Skibińska 05.04.2013 15:02
Chyba jedyna książka, która ma aż tyle komentarzy. Coś w niej musi być :D
Agnieszka Kolano 01.04.2013 10:56
Same zachwyty - a mnie za pierwszym razem podobała się tylko historia Piłata, cała reszta zdała mi się bajdurzeniem. Po jakimś czasie zajrzałam do książki raz jeszcze, a tu proszę, bajdurzenie zamieniło się w ciekawą, magiczną, miejscami absurdalną, miejscami straszną powieść. Naprawdę świetna lektura, ale raczej dla dojrzałego czytelnika. I nie ma co się zrażać za pierwszym razem.
Marcin Mroziuk 26.03.2013 11:57
To jedna z tych powieści, które po jednokrotnym przeczytaniu zapamiętuje się na całe życie, a mimo to chętnie się do niej wraca. Fascynująca, magiczna, wspaniała - takie określenia cisną się na usta, kiedy myślę o tej książce Michaiła Bułhakowa. Gorąco polecam.
Cezary Kolczuga 26.03.2013 11:49
Klasyka "nie do zdarcia". Do dziś zachwyca. Mnóstwo odniesień, bogactwo tematyki, trochę filozofii i absurdu. To powinien przeczytać każdy.
@Aleksandra dwa razy dałaś komentarz :)
Aleksandra Skibińska 26.03.2013 11:40
"Rękopisy nie płoną." Książka absolutnie cudowna, magiczna i jedyna w swoim rodzaju. Najlepsza, jaką kiedykolwiek czytałam.