ebook: Dalej od gwiazd - Łukasz Makuła

Dalej od gwiazd” to opowieść o człowieku, który kochał kobiety, książki i alkohol, w takiej właśnie kolejności. Próbując uciec z małego miasta na Dolnym Śląsku do Barcelony, aby trudnić się sprzedażą piwa i pisaniem książek, trafił nad polskie morze, skąd – po spędzeniu kilku miesięcy bajkowego życia – udał się w podróż na zachód Europy, gdzie spędził wiele lat w poszukiwaniu sensu istnienia, aby następnie powrócić do punktu wyjścia.
„Dalej od gwiazd” jest także opowieścią o pisaniu, o próbie pokonania nałogu, o walce z samym sobą oraz o miłości, która miała w tym wszystkim pomóc. Ponadto „Dalej od gwiazd” jest świeżym spojrzeniem na falę współczesnej polskiej emigracji. Ukazuje życie młodego człowieka, który nie widzi dla siebie miejsca w kraju i, podobnie jak wielu jego rodaków, szuka szczęścia w Wielkiej Brytanii.
Losy głównego bohatera-Mundka, są paralelą losów samego autora ksiązki, czyli Łukasza Makuły. Ten młody pisarz, pomimo niewątpliwego talentu, również musiał wyjechać na Zachód w poszukiwaniu szczęścia i swojego miejsca na ziemi. Makuła choć ma dopiero 28 lat, zdążył już przemierzyć sporą część Europy, zarabiając na życie w rozmaity sposób, między innymi jako opiekun niepełnosprawnych, kucharz, piekarz, magazynier czy pracownik fizyczny, w międzyczasie nie raz biorąc udział w bójkach czy lądując w aresztach lub ośrodkach odwykowych. Pisarz znalazł jednak czas na to, aby napisać książkę, której nie można porównać do niczego innego, co się do tej pory czytało.

Udostępnij:
Cena: 12,50 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
125 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Jirafa Roja ; ilość stron wydania papierowego: 202; cena wydania papierowego: 25 zł; data wydania: 2011;
Skomentuj ebooka "Dalej od gwiazd"
Aleksandra Skibińska 19.04.2013 06:29
Cóż, bohater kochał baby, książki i picie, trudno więc, by okładka do tego nie nawiązywała. Ale zgodzę się, że kojarzy się z powieścią erotyczną, a nie obyczajową.
"Dalej od gwiazd" jest bezkompromisową książką o poszukiwaniu sensu życia.
Cezary Kolczuga 10.04.2013 16:47
Szczere (i bezkompromisowe) podejście do zagadnień narkotyków, alkoholu, miłości i emigracji. Nareszcie jakaś porządna lektura. Okładka jednak może być myląca. Nie liczy się jednak opakowanie (choć na nie zwracamy uwagę), ale zawartość. Ta jest na wysokim poziomie.