ebook: Baśnie - Jakub Grimm,  Wilhelm Grimm

Baśnie - ebook

( )

Przeżyj niezapomnianą przygodę razem z bohaterami naszych książek. Wprowadzą Cię oni w świat dziecięcych fascynacji, gdzie marzenia się spełniają, a wszystko wokół zachwyca swoją niezwykłością. Dzięki najcenniejszym utworom literatury dziecięcej odnajdziesz krainę, z której nie będziesz chciał wychodzić... Dawno, dawno temu bracia Grimm wyruszyli w podróż po Niemczech, by badać ludowe podania i baśnie... Wszystkie historie spisali w wielkiej księdze. To własnie dzieki nim dzieci na całym świecie usłyszały o Czerwony Kapturku, Królewnie Śnieżce, Jasiu i Małgosi oraz Kopciuszku. Chcesz poznać przygody małych bohaterów? Dowiedzieć się, dlaczego grozi im niebezpieczeństwo i jak się z niego uratować? Przekonać się o sile przyjaźni i miłości? Baśnie braci Grimm pozwolą Ci poznać postacie najpopularniejszych bajek świata!

Udostępnij:
Cena: 9,99 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
99 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Zielona Sowa ; ilość stron wydania papierowego: 106; data wydania: 2009;
Spis treści

Spis treści

Czerwony Kapturek

Kopciuszek

Śnieżka

Jaś i Małgosia

Roszpunka

Gęsiareczka

Paluszek

Jednooczka, Dwuoczka i Trójoczka

O dzielnym krawczyku

O Jasiu Mocarzu

Dwunastu braci

Król Drozdobrody

Pani zima

Żabi król

Wilk i siedem koźlątek

Stoliczku, nakryj się!

Sześć łabędzi

Skomentuj ebooka "Baśnie"
Dark Noise 24.06.2013 13:03
Baśnie braci Grimm są znane ogółowi. Jednak mało kto zna je w oryginalnych, brutalnych wersjach nie mówiąc o tym, że baśnie są tak naprawdę ludowymi historiami zebranymi tylko (i opracowanymi) przez braci. Większość z tych baśni do naszych czasów uległa wielu przeróbkom i ugrzecznieniu. Ta książka jest przeznaczona dla dzieci, więc baśnie jakie tu znajdziemy nie epatują brutalności. Są czasami smutne, czasami wesołe i momentami lekko straszne, ale wszystko jest granicach obecnie obowiązujących form. Idealne do poczytania pociechom.
Tralalalalalala 20.06.2013 21:31
To chyba jedne z najbardziej znanych baśni, które każde dziecko i dorosły również znać powinni. W sumie nawet ludzie, którzy zazwyczaj książek nie czytają te opowieści znają, no bo jakby ich nie znać. Stały się one podstawą do nakręcenia wielu filmów, bajek, często w dzisiejszych czasach są to reinterpretacje tych opowieści, przeniesione w czasy nowożytne i nieco zmienione, więc jak widać książka ta wciąż cieszy się niemałym powodzeniem.
Pharea 11.06.2013 09:43
Zbiór siedemnastu baśni autorstwa Wilhelma i Jakuba Grimma. W skład zbioru wchodzą baśnie: Czerwony Kapturek, Kopciuszek, Śnieżka, Jaś i Małgosia, Roszpunka, Gęsiareczka, Paluszek,Jednooczka, Dwuoczka i Trójoczka, O dzielnym krawczyku, O Jasiu Mocarzu, Dwunastu braci, Król Drozdobrody, , Pani zima, Żabi król, Wilk i siedem koźlątek,
Stoliczku, nakryj się!, Sześć łabędzi. basnie napisane w języku łatwym do zrozumienia i opatrzone przepięknymi i barwnymi ilustracjami. Spodobają się wszystkim dzieciom
YoAnna 28.05.2013 20:11
Siedemnaście baśni braci Grimm zebranych w jedna książeczkę. Znajdziemy tu i radość i smutek. W historiach pojawiają się złe wilki, dobre księżniczki i podłe wiedźmy. Niektóre z opowieści lekko straszą, inne bawią. Ale wszystkie na pewno uczą i niosą przesłanie dla najmłodszych. Zachęcam dorosłych do tego, by zapoznali swoje pociechy z tymi baśniami. A ich czytanie niech będzie dobrym sposobem na spędzenia czasu razem.