ebook: Chuć, czyli normalne rozmowy o perwersyjnym seksie - Andrzej Depko,  Ewa Wanat

Chuć, czyli normalne rozmowy o perwersyjnym seksie - ebook

( )

Co definiuje nasze pożądanie? Czemu pragniemy właśnie tego, czego pragniemy (w łóżku, ale i poza nim)? Jak bagaż zabieramy ze sobą do sypialni?

Badanie seksualności i pisanie o niej jest zawsze niesamowitym wyzwaniem. Wymaga ono jednocześnie przenikliwości, konsekwencji, twardej, naukowej postawy (która nie daje się zwieść pozornymi rozwiązaniami), ale także wrażliwości i wyczucia, szczególnie, jeśli rzecz ma mieć terapeutyczny charakter.

Tak jest w wypadku Depko i Wanat, którzy piszą książkę pod wieloma względami niezwykłą: przystępną dla ogółu czytelników, ale nie płytką. Okazuje się, że wybrana przez autorów formuła rozmowy (posłuchaj, jak rozmawiają na żywo) pozwala doskonale uchwycić problematykę i pokazać ją z obu stron. Ukazuje się wówczas konflikt perspektyw, możliwość patrzenia na jedną sprawę z wielu punktów widzenia.

Stawką tego tekstu nie jest zaproponowanie jakiejś konkretnej recepty czy wskazanie „prawidłowej” drogi. Książka jest raczej zachętą do autoterapii, do przeżycia i współmyślenia z autorami zagadnień własnej seksualności. Pokazuje ona punkty swojego Ja, które musimy lepiej wziąć pod lupę, opukać, zbadać. Czy naprawdę jesteśmy tak porządni, jak chcemy się widzieć? Na co nie chcemy sobie samym dać przyzwolenia (w seksie i  życiu)? W jaki sposób dyscyplinujemy siebie samych? Czym jest dla nas wina?

„Chuć” dotyczy większego spektrum problemów niż jedynie kłopoty w sypialni, które przecież są nie tyle odosobnionymi wypadkami, co raczej symptomami czegoś, co dzieje się wewnątrz nas.  


Czy zdarzają ci się czasem nieprzyzwoite fantazje? Czy twoje upodobania erotyczne na tyle cię zawstydzają, że czasem nie chcesz o nich mówić? Jeśli masz ochotę na różne dziwne seksualne eksperymenty, nie łamiąc przy tym z prawa, nie wyrządzając nikomu krzywdy, a twój partner czy partnerka wyraża na to zgodę – możesz śmiało podążyć za swoimi pragnieniami. Ewa Wanat i Andrzej Depko przekonują, że pewien stopień perwersji w seksie to nic złego, a już na pewno żaden powód do wstydu, takie fantazje ma bowiem większość z nas.

Udostępnij:
Cena: 34,90 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
349 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Wielka Litera ; ilość stron wydania papierowego: 464; cena wydania papierowego: 44,90 zł; data wydania: 2012-11-7;
Skomentuj ebooka "Chuć, czyli normalne rozmowy o perwersyjnym seksie"
Dark Noise 28.06.2013 06:00
Jak ktoś chce (a i potrzebuje) to i tak kupi (albo pójdzie do biblioteki). Cena może oczywiście zniechęcać, ale nie ma wpływu na zawartość książki, a ta jest mimo wszystko godna zainteresowania. W naszym polskim konserwatywnym społeczeństwie im więcej takich naruszających tabu książek, tym lepiej. Tematy poruszone przez autorów wcale nie są zakazane. Uważam, że o wszystkich problemach powinno się mówić (pisać), a nie „zamiatać pod dywan”, bo wtedy problemy tylko narastają.
Tralalalalalala 24.06.2013 22:00
Książka ta do bardzo tanich nie należy, ale myślę, że jest ona warta przeczytania. Seks to według mnie rzecz, o której powinno się mówić swobodnie, w końcu to coś jak najbardziej naturalnego, tymczasem jest to temat tabu, często w ogóle ludzie starają się nie używać słowa seks, mówi się o miłości, ale czy to na pewno to samo? Mam co do tego wątpliwości. Jest to niewątpliwie książka warta przeczytania, bo innowacyjna i dzięki niej możemy pokazać światu że nie wstydzimy się naszej seksualności.
Doris 17.05.2013 15:32
Trochę dziwi mnie fakt (ale jednocześnie cieszy), że wokół tej książki nie podniosła się wrzawa wszelkiej maści „obrońców moralności”. Ale może to dobrze. Niektóre pozycje nie wymagają antyreklamy ani czarnego PR, bo są po prostu rzetelne. I wcale nie poruszają jakiś zakazanych tematów. Są tylko próbą (w tym przypadku udaną) przedstawienia problemów, o których sporo grono osób nie potrafi normalnie rozmawiać. W książce autorzy przedstawiają (i próbują wytłumaczyć) perwersyjne zachowania seksualne.
Cezary Kolczuga 07.04.2013 08:32
Warto być bardziej uświadomionym i bardziej tolerancyjnym wobec różnych zachowań seksualnych. Mogą nam się wydać dziwne (albo nawet chore). Nie muszą jednak takie być. Autorzy starają się wytłumaczyć te zachowania, które uważamy za perwersję. Próbują przełamywać stereotypy. Ciekawa pozycja, choć pewnie znalazłyby się osoby, które by chciały aby takie książki nie ukazywały się w Polsce.
Aleksandra Skibińska 06.04.2013 21:09
Jeśli mówić o fantazjach, tych bardziej i mniej zboczonych, to właśnie w ten sposób. Bo mówić inaczej jest zbrodnią. "Chuć" to książka, jakich mało.