Czyta się

kindle za recenzję

Wczoraj o północy zakończył się nasz szybki konkurs dla blogerów "Kindle za recenzję". Walka była ostra, ale znamy już zwyciężców!

Wybraliście następujące blogi:

1 miejsce (Kindle Classic): W Pępku Trójmiasta za recenzję ebooka "Saga księżycowa. Cider".

2 miejsce (bon na zakupy w koobe o wartości 50 zł): Zatopiona w lekturze za recenzję ebooka "Pokuta".

3 miejsce (bon na zakupy w koobe o wartości 50 zł): Świat książek i ja za recenzję ebooka "Krew, pot i łzy". 

 

Więcej...
kindle za recenzję

Ogłaszamy szybki i prosty konkurs dla blogerów: napisz recenzję i zgarnij Kindle Classic albo bony na ebooki w koobe.

Więcej...

W jedzeniu chodzi o: smak, zapach, wygląd potrawy, o dobre zbilansowanie jej składników, tak, by pokarm dostarczał jak najwięcej pożytecznych elementów, a jak najmniej szkodliwych. Inaczej mówiąc:  w jedzeniu chodzi o estetykę: jedzenie ma być ładne, zadowalać nasze zmysły, a i konsument w konsekwencji ma być piękny: szczupły, odżywiony, pełen energii. Spójrzcie na zdjęcia z magazynów kulinarnych (które coraz częściej ciężko odróżnić od lajfstajlowych, por. ruch food porn): udziec barani w ziołach ma wyglądać jak z obrazu holenderskich mistrzów, a do tego starannie dobrana zastawa i kuchenne utensylia mają stwarzać  spójną i ładną kompozycję. Smacznie i zdrowo, a w efekcie my mamy być zadowoleni, silni i piękni. 

Więcej...
rower

Ponieważ jest lato i ciepło, a my właśnie czytamy "Opowieść mężczyzny, który zarabia śpiąc" (czyli książkę o Poznaniu, rowerach i książkach), to zebraliśmy troche cytatów o rowerach. Dla inspiracji! 

Więcej...

Która z premier ostatnich tygodni była najciekawsza? Nasze typy:

Więcej...

Otwieramy trzecią edycję konkursu - pokaż nam, co czytasz i graj o Kindle Classic!

  1. Skomentuj jak najwięcej książek na stronie koobe.pl
  2. Każdy komentarz musi składać się z 60 słów dotyczących książki; bez treści obraźliwych ;)
  3. Komentarze muszą być oryginalne. 
  4. Jeśli jakiś komentarz Twoim zdaniem jest niemerytoryczny lub zawiera niedozwoloną treść, użyj przycisku „zgłoś naruszenie” i poinformuj nas o tym. 
  5. Osoba, która napisze najwięcej spełniających wymagania komentarzy, wygra Kindle Classic. Dwoje następnych w kolejności uczestników otrzyma bony o wartości 50 zł.
  6. Sprawdzaj swoją pozycję w rankingu.
  7. Konkurs trwa miesiąc: od 5 czerwca 2013 do 30 czerwca 2013.
  8. Pełną wersję regulaminu znajdziesz tu
Więcej...
blogostan_01

Czytamy błogostan_01, tom wierszy Michała Zabłockiego, krakowskiego poety, autora tekstów piosenek (m.in. do utworów Turnaua), scenarzysty i reżysera. Zabłocki jest postacią fascynującą między innymi dlatego, że z rzadko spotykaną konsekwencją rozpoczął poszukiwania przestrzeni dla poezji w epoce późnej nowoczesności. Być może papierowe książki, pachnące papierosowym dymem z kawiarni, z ubrudzonym wspomnieniem rogiem i osypane kurzem, nie są już dla nas niczym innym jak romantycznym rekwizytem. Pięknym, urokliwym, na który patrzymy z nostalgią – ale cóż z tego, skoro nie ma w nich życia? A poezja, podkreśla nieustannie Zabłocki, jest sprawą życia, aktywnej komunikacji, dynamicznej gry. W poezji musi być energia, siła, moc – może dlatego Zabłocki miał tyle projektów wtłaczania poezji w przestrzenie tętniące życiem, a dotychczas nierozpoznane jako poetyckie, jak miejski rynek (projekt wiersze na murach) czy czaty, gdzie następuje błyskawiczna interakcja między nadawcą a odbiorcą, gdzie czytelnik w ułamku sekundy może stać się poeta.  

Więcej...

Ostatnio posypało się trochę nominacji do ważnych nagród: znamy już krąg ubiegających się o Nike i Nagrodę Literacką Miasta Gdynia. Które z tych pozycji można znaleźć w ebookach? Robimy przegląd, na co warto zwrócić uwagę podczas następnych ebookowych zakupów! Po weekendzie ciąg dalszy! 

Więcej...
ludzik miasto

Czy miasto to w ogóle jest miejsce dla czytelnika? Jeśli wierzyć deklaracjom, zazwyczaj czytamy w zaciszu domu (łóżko, wanna, kaloryfer, koc, te sprawy, zobacz: poprzedni post) albo na łonie przyrody. Ale miasto? Jeśli przyjrzeć się strukturze większości miast, można by dojść do wniosku, że służą one głównie do jedzenia, robienia zakupów, kontemplacji starych budynków oraz generowania korków.

Więcej...
świeże

Zainspirowani postem na Jest kultura, postanowiliśmy zrobić rachunek sumienia i przemyśleć, jak czytać więcej. Czy są jakieś sytuacje, w których jeszcze nie czytaliście? Może nie odkryliście jeszcze sprzyjających okoliczności? A może są miejsca albo sprzęty domowe, które okażą się bardzo sprzyjające lekturze, a jeszcze ich nie wykorzystaliście?

Dlatego zebraliśmy w listę miejsca i okoliczności, w których można się oddawać lekturze, tak, żeby zobaczyć, gdzie jeszcze można próbować czytać – by książek w naszym życiu było jeszcze więcej!

Do dzieła – gdzie czytamy?

Więcej...
Strona:
»