Czyta się

Jak wiecie, czytanie ebooków obrosło wieloma mitami. Mówi się, że od czytników bolą oczy, a ebook w przeciwieństwie do papierowej książki nie ma duszy, jest wybrakowany i w ogóle to nie to. Co budzi opór w ebookach?

Postanowiliśmy przebadać sprawę i do współpracy zaprosiliśmy Miłosza Konarskiego z “Z kamerą wśród książek”: stanie się on Poskramiaczem ebooków i będzie brał pod lupę kolejno 10 mitów, jakie towarzyszą e-czytaniu oraz wybierał dla Was najciekawsze lektury. Poniżej możecie zobaczyć trailer akcji.

Więcej...
Konkurs!

Ludzie czytają w dziwnych miejscach. Czytniki ebooków pogłębiają to szaleństwo!

Aktywnych czytelników spotkasz:

w łazience

wygiętych w przedziwnej pozycji (czy to joga, czy akrobatyka?) na łóżku

w kawiarni

w kolejce

pod stołem

w kuchni, podczas gotowania (albo jedzenia)...

Więcej...

Ebooki dla Mam

26.05.2014

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Mam! Z tej okazji postanowiliśmy wybrać dla Was ciekawe propozycje, które dotyczą macierzyństwa: nie tyle poradniki (już Wy same wiecie najlepiej, jak zająć się wychowaniem :)), ale książki, które podejmują temat bycia matką, problematyzują go albo ukazują w nietypowym świetle. Na ile sposobów da się opowiedziec o mamach?

 

Cykl Muminków: mama Muminka jest świetna - nosi jednocześnie fartuszek i torebkę i okazuje się, że to świetnie razem wygląda. Ma w sobie masę ciepła, którym obdarza wszystkich dookoła.

 

Więcej...
Wielkanoc!

Święta są nam potrzebne: moment zatrzymania w zabieganej codzienności, chwila na to, by zająć się sprawami, na które na co dzień nie ma czasu. To znaczy na co? Na zaawansowaną troskę o siebie!

Wypocznijcie. Zrelaksujcie się. Rozkoszujcie się zapachem ciast. Wykorzystajcie cudowne chwile spędzane z rodziną, celebrujcie świąteczne zwyczaje: zdobienie jajek, pieczenie pasztetu, wielkanocne śniadanie. Znajdźcie czas na luksus, którego miewamy za mało: spacery, długie rozmowy, beztroskie śmiechy. No i na czytanie! Jak odpoczywa czytelnik?

Książki, na które nigdy nie ma czasu. Znacie to? Książki do przeczytania „kiedyś”. Są za grube, jakoś nie udało się za nie dotąd zabrać, wiemy, że będą wymagać od nas dużo czasu lub uwagi… I odkładamy. Może warto wybrać jakąś pozycję z tej listy i dać jej szansę w święta?

Rytuały. Na co dzień, w natłoku obowiązków, czas na lekturze trzeba wykradać: czytamy w autobusach, czekając w kolejkach, przed spaniem, łączymy czytanie z treningami, a często musimy sobie odmówić tej przyjemności, bo wzywają nas pilniejsze zadania. 

Więcej...

Jeśli nie znacie, to przeczytajcie!

Przed Wami wywiad z naszą Autorką, laureatką konkursu literackiego koobe. Rozmawiamy o pisaniu i muzyce. I o tym, że magia istnieje. 

Wyobraża sobie Pani czasem swoich czytelników?

Trudno mi sobie wyobrazić, że ktoś z czytnikiem elektronicznym czyta moje opowiadania:) A tak bardziej serio, to raczej staram się nie myśleć o efekcie, jaki wywołują moje teksty - kiedyś było to naturalne, po prostu pisałam i zabawne były dla mnie reakcje, jakie budziły moje wypociny, teraz muszę się trochę bardziej postarać, żeby się odciąć, ale to tylko trochę. Sztuka (czy jakkolwiek to nazwać) jest dla wszystkich i jeśli chodzi o moje teksty to zupełnie na drugim biegunie myślowym są dla mnie jakiekolwiek podziały na grupy docelowe- literaturę kobiecą albo skierowaną do starszych panów pijących nad ranem mleko; ale wiem, że moje teksty nie trafiają do wszystkich (a raczej niewiele osób "kuma klimat"), choć zauważyłam, że coraz więcej osób traktuje je z sympatią :D Więc jeśli ktoś przyjmuje je z dobrodziejstwem inwentarza, to super, a jeśli nie- nic się nie dzieje.

Więcej...

Idzie wiosna. Szykujemy się do zrzucania płaszczy i swetrów, bezpiecznie otulających nagromadzone zimą fałdki. Jesteście gotowi?

Drzewa się zielenią, powietrze robi się świeższe, co dzień więcej słońca. Zaczynamy mieć apetyt na zmiany! Przygotowaliśmy więc dla Was zestaw ebooków, które pomagają ich dokonać: wybór poradników z ćwiczeniami, inspirujące pamiętniki sportowców, trochę o francuskim, bardziej uważnym stylu życia, a na koniec parę diet.

Kilka szybkich rad na początek? Idziemy!

1 Spróbuj jakiejś nowej potrawy. Często jesteśmy strasznie zasklepieni w swoich nawykach żywieniowych. Na śniadanie zawsze płatki, na kolację zawsze kanapki… Zrób coś innego! Ryż z warzywami, owsianka, kasza jaglana, naleśniki… jest masa świetnych, szybkich dań, którymi możesz zastąpić swoje zwyczajowe produkty.

2 Znajdź sport dla siebie. Pamiętaj jednak, że nie wszystko jest dobre dla każdego – to normalne, że joga może Cię  śmiertelnie nudzić, taniec może wydać Ci się niepoważny, a pływanie wywoływać lęk przed utonięciem. Jasne, fajnie próbować nowych rzeczy, ale ważne, by mieć jakiś sport, którego uprawianie daje Ci po prostu przyjemność. Mamy dla Ciebie trochę ebooków o różnych sportach – poczytaj, może znajdziesz coś inspirującego? Na YouTube znajdziesz masę filmików – zerknij na nie i zobacz, czy taka forma aktywności Cię przekonuje. Wiele klubów fitness oferuje dni otwarte, kiedy możesz wypróbować zajęcia za darmo – korzystaj z tych możliwości, by znaleźć swój sport.  

Więcej...

Co czytać w marcu?

24.03.2014

Wybieramy najciekawsze nowości marca: zobaczcie, co warto przeczytać!

 

Biografie i wspomnienia: Kartki z dziennika doktora Twardego - wspomnienia z getta i z partyzantki. Niesamowity dokument niezwykłego życia autora i burzliwych czasów.

 

Powieść obyczajowa: Dziewczyny do wynajęcia - kiedy wydaje Ci się, że wszystko w Twoim życiu jest w miarę poukładane, pora na solidnego kopa od losu. To spotyka Zuzannę, której życie sypie się w jednej chwili: traci pracę i narzeczonego, a w końcu musi zamieszkać z siostrą. Jednak to dopiero początek komplikacji: bohaterka zostaje wplątana w intrygę…

Więcej...
okładka_grom_1.jpg

Ebookowa wersja dwóch bestsellerów GROM.PL oraz GROM2.PL – najpopularniejszych książek poświęconych najsłynniejszej polskiej jednostce specjalnej. Relacje komandosów i świadków historii. Kilkaset kolorowych, dobrej jakości – często jeszcze niepublikowanych - fotografii. Wygodny i przejrzysty podział tematyczny.

Wersja papierowa GROM.PL ukazała się w połowie 2005 r., GROM2.PL – w 2009 r. Od pierwszego wydania minęło więc prawie dziewięć lat, a czytelnicy nadal są bardzo zainteresowani tymi książkami. Zawierają one bowiem najpełniejszy opis działań komandosów GROM-u!

Dla wygody Czytelników ebook został podzielony na trzy części. Docelowo pojawi się jeszcze czwarta - „Powrót do Afganistanu”, poświęcona działaniom zespołu znanego jako Task Force-49.

Podział nie jest przypadkowy. Ostatnie lata przyniosły olbrzymie zmiany w działaniach specjalnych. Warto więc przeczytać o początkach: pierwszych selekcjach, zagranicznych instruktorach, szkoleniu, tajnych operacjach prowadzonych w Polsce, gdy GROM podlegał Ministerstwu Spraw Wewnętrznych, pierwszych misjach zagranicznych. O tym jak standardy GROM-u upowszechniano w wojsku i innych służbach mundurowych.

Więcej...
Miki Sitkiewicz

Wydaje się, że Myszka Miki była z nami … zawsze. Ale przecież ona także ma swoją historię! O dziejach Myszki w Polsce opowiada w swojej książce Paweł Sitkiewicz. Zdradzimy Wam parę ciekawostek…

1 Myszkę Miki postrzegano w Polsce jako… samiczkę, zamężną z kotem Feliksem.

2 Lucjan Faleński napisał o niej wierszyk. Kończy się on dramatem miłosnym:

„A czasem myszka płacze. Łza jej z oka płynie,

Może tylko udaje, bo wie, że gra w kinie?

Więcej...
Wygraj ebooki!

Pamiętasz swój pierwszy raz? Kiedy zaczęła się Twoja przygoda z ebookami? Jak to się zaczęło? Na czym czytałeś pierwszego ebooka?

Trwa Tydzień Ebooków, więc przypominamy sobie nasze ebookowe początki. Opowiedz o Twoich i wygraj ebooki: mamy dla Was 3 vouchery o wartości 30 zł każdy.

Odpowiedź wpisz w komentarzu pod tą notką. Konkurs trwa tydzień: do 13 marca.

Pełna wersja regulaminu – tu. 

 

Więcej...
Strona:
»