Aktualności

Nowy numer magazynu "Książki"

04.03.2013
197_cover.jpg

Już jest! Nowy numer Magazynu Literackiego "Książki", a w nim jak zwykle: wywiady, recenzje, raporty i bieżące informacje z rynku ksiązki. Bądź na bieżąco z wydarzeniami książkowymi i nowościami!

Premiera nowej książki Jagody Cieszyńskiej-Rożek

22.02.2013
cover.jpg

22.02 ma premierę ebook Jagody Cieszyńskiej – Rożek, pt. Metoda Krakowska wobec zaburzeń rozwoju dzieci. Z perspektywy fenomenologii, neurobiologii, językoznawstwa. Już sam tytuł wskazuje na zupełnie inne spojrzenie na temat zaburzeń komunikacji językowej. Rozległa wiedza teoretyczna, dostarczona przez autorkę, pozwala zrozumieć sens i założenia zalecanej metody, ale także – pogłębić swoją wiedzę o rozwoju dziecka z bardzo szerokiej perspektywy, niezależnie od samej Metody Krakowskiej. 

Wyniki konkursu literackiego "Koniec świata"

15.02.2013

W zgodzie z postanowieniami regulaminu publikujemy dziś wyniki konkursu Koniec świata, organizowanego we współpracy z serwisem literackim Poema.

Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować za wszystkie zgłoszenia. Kapituła miała co robić, czytając poemową twórczość.  Postanowiliśmy w każdej kategorii przyznać trzy pierwsze miejsca – w obu kategoriach były to wybory jednomyślne.

Nagrodzeni w kategorii proza:

  • Miejsce trzecie: Jackowy
  • Miejsce drugie: Guanabana
  • Miejsce pierwsze: Andre Miroire

Nagrodzeni w kategorii poezja:

  • Miejsce trzecie: Czterygramy
  • Miejce drugie: HankaJot
  • Miejsce pierwsze: Top.cat

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, i skontaktujemy się z nimi w sprawie nagród i publikacji.

Wszystkim jeszcze raz dziękujemy za uczestnictwo!

Wieczór z Kosą!

12.02.2013
Kosa_okladka.jpg

14.02. na Scenie 21 (ul. Gazowa 21) odbędzie się spotkanie z Hanną Sokołowską, autorką Kosy!
Start o 19.00.

Zamiast siedzieć na romantycznych kolacjach przy blasku świec, lepiej zdecydować sie na Walentynki ekstremalne i razem z Hanną Sokołowską i prowadzącym spotkanie Edwardem Pasewiczem udać się
w podróż w głąb mrocznej Nowej Huty lat 70., wstrząsanej kolejnymi brutalnymi morderstwami...

Premiera książki „Bandyci Rodriguez” Łukasza Gołębiewskiego

04.02.2013
Bandyci Rodriguez

Pot, krew, grzech: wszystko, o czym każdy czasem marzy, robią na co dzień bohaterowie Gołębiewskiego. Nie chcą tylko jednego: nudy. Bliskość śmierci ich podnieca i nadaje życiu smak. Jednak czy można być prawdziwie bezkarnym?

Z racji premiery przygotowaliśmy dla Was konkurs razem z Portalem Kryminalnym. Wygrywajcie „Bandyci Rodriguez”! 

Bohaterami książki jest para bandytów, którzy podróżują przez Meksyk i nie boją niczego: policji, śmierci ani grzechu. Napiszcie, jakie jeszcze inne duety zbrodniarzy znacie z literatury, kina, seriali, komiksu, gier… Trzy osoby, które wymienią najwięcej par, otrzymają ebooki.

Odpowiedzi należy wysyłać do jutra do 16.00 na adres bandyci@koobe.pl

Czytajcie też na stronie Portalu Kryminalnego!

Premiera „Głodnej tygrysicy” – początek współpracy wydawniczej

30.01.2013
cover.jpg

Dwa i pół tysiąclecia po powstaniu oryginału dżataki - bajki buddyjskie – ukazały się w języku polskim jako ebook. Wydarzenie to jest wynikiem rozpoczęcia współpracy pomiędzy wydawnictwem Elay a koobe.

Głodna tygrysica i inne bajki buddyjskie – to wybór z oryginalnego kanonu sankskryckich i palijskich przypowieści, zredagowany przez Rafe Martina – pisarza podejmującego się szczególnie trudnej sztuki pisania dla dzieci. 

Spotkanie z Hanną Sokołowską

30.01.2013
Kosa_okladka.jpg

29 stycznia w Domu Kultury Kuźnia w Nowej Hucie odbyło się spotkanie z Hanną Sokołowską  - autorką Kosy. Choć motywem przewodnim spotkania była oczywiście „ballada kryminalna” (o tym też opowiadała autorka w wywiadzie dla nas), niemniej rozmowa, toczona w przyjacielskiej atmosferze, dość szybko przerodziła się w sentymentalną podróż po Nowej Hucie lat 70., jaką zapamiętali ją uczestnicy. Niektórzy spośród rozmówców zaskakiwali  doskonałą pamięcią dotyczącą osób i miejsc, łącznie z nazwiskiem bileterki kina Sfinks z pierwszej połowy omawianej dekady, oraz adresami dokumentalistów Nowej Huty.

Sama autorka pytana o Nową Hutę mówi po prostu „to moje miasto”. 

Zaczęliśmy współpracę z Wydawnictwem JanKa.

30.01.2013
teoria_ruchow_vorbla-janka-cov.jpg

I z tego powodu  wszystkie ebooki tego Wydawnictwa znajdziecie u nas w promocji 30% taniej (aż do 14 lutego). Polecamy też naszą recenzję Teorii ruchów Vorbla Tomasza Białkowskiego : piszemy trochę o Houellebecq’u, a trochę o fizyku Richardzie Brownie. 

Rozmowy o rynku książki. 12: ebook tylko u nas!

30.01.2013

Od wczoraj tylko u nas można nabyć ebooka Rozmowy o rynku książki. 12. To zbiór wywiadów, udzielonych przez rozmaitych ekspertów na łamach Biblioteki Analiz. Opowiada się tu o książce z różnych perspektyw: wypowiadają się tu wydawcy, księgarze, dystrybutorzy, poligrafowie, agenci… Sporo miejsca poświęcono książce elektronicznej – szerzej o tym zagadnieniu piszemy tu.

Strona: