Aktualności

Tysiące nowości w koobe

23.05.2013

Od dziś w koobe tysiące nowych ebooków! Ponieważ rozpoczęliśmy współpracę z siedmioma wydawnictwami (Czarna Owca, Wydawnictwo Literackie/Oficyna Literacka Noir sur Blanc, Rebis, Prószyński Media, Nasza Księgarnia, Sonia Draga, Zysk i S-ka)mamy dla Was masę nowości, z których wiele znajdziecie tylko u nas. Wśród nich najbardziej oczekiwana książka ostatnich miesięcy, czyli „Kronos” Gombrowicza, zbiór opowiadań "Drogie życie" Alice Munro, pikantna powieść "Pieprzyć przyjaciół", nagradzane "Balladyny i romanse" Karpowicza czy seria Camilli Läckbergzobaczcie sami!

Gdzie jest poezja?

21.05.2013
blogostan_01

Piszemy tutaj o tym, jak pisać i czytać poezję dziś, czyli w późnej nowoczesności, kiedy się wydaje, że poezji nie ma. Przyglądamy się w poszukiwaniu odpowiedzi Michałowi Zabłockiemu i czytamy jego świetny tomik blogostan_01. Polecamy!

Czytelnik jako partyzant, czyli od jutra Warszawa czyta!

07.05.2013
ludzik

Czy miasto to w ogóle jest miejsce dla czytelnika? Czy czytanie może zmieniać miasto? Już jutro zaczyna się Warszawa czyta. Więcej o akcji piszemy tu. Polecamy akcję Warszawiakom! 

10 miejsc do czytania

30.04.2013

Zainspirowani postem na Jest kultura, postanowiliśmy zrobić rachunek sumienia i przemyśleć, jak czytać więcej. Czy są jakieś sytuacje, w których jeszcze nie czytaliście? Może nie odkryliście jeszcze sprzyjających okoliczności? A może są miejsca albo sprzęty domowe, które okażą się bardzo sprzyjające lekturze, a jeszcze ich nie wykorzystaliście?

Dlatego zebraliśmy w listę miejsca i okoliczności, w których można się oddawać lekturze, tak, żeby zobaczyć, gdzie jeszcze można próbować czytać – by książek w naszym życiu było jeszcze więcej!

Czytaj dalej.  

II edycja konkursu na komentarze

30.04.2013
konkurs

Otwieramy drugą edycję konkursu - pokaż nam, co czytasz i graj o Kindle Classic!

  1. Skomentuj jak najwięcej książek na stronie koobe.pl
  2. Każdy komentarz musi składać się z 60 słów dotyczących książki, bez treści obraźliwych ;)
  3. Może być to fragment recenzji, której jesteś autorem.
  4. Jeśli jakiś komentarz Twoim zdaniem jest niemerytoryczny lub zawiera niedozwoloną treść, użyj przycisku „zgłoś naruszenie” i poinformuj nas o tym. 
  5. Osoba, która napisze najwięcej spełniających wymagania komentarzy, wygra Kindle Classic. Dwoje następnych w kolejności uczestników otrzyma bony o wartości 50 zł.
  6. Sprawdzaj swoją pozycję w rankingu.
  7. Konkurs trwa miesiąc: od 1 maja 2013 do 31 maja2013.
  8. Pełną wersję regulaminu znajdziesz tu

Dlaczego nikt nie potrzebuje starych ludzi. Nowa powieść Papieża "Dom czwartego przykazania"

23.04.2013
cover.jpg

Od dziś w koobe nowa, zaskakująca powieść Dariusza Papieża „Dom czwartego przykazania”. Po debiutanckim „Zniszczeniu”, „Dom czwartego przykazania” przynosi sporą zmianę: autor porzuca przestrzenie sex, drugs&rock’n’roll, by przedstawić czytelnikowi opowieść o niespodziewanym poziomie wrażliwości,  przedstawiającą życie domu opieki społecznej. Więcej o książce piszemy tutaj

Pokochaj swoje ciało!

19.04.2013

Przygotowaliśmy dla Was specjalną wiosenną promocję na książki o kochaniu ciała: poradniki, diety, dzienniki, rozmowy... Żeby czytać dla wzmocnienia swojego doświadczenia ciała!

Warto szczególnie zwrócić uwagę na książkę Grassa Trzy mądre małpy: opowiada ona niesamowitą historię transformacji ze stukilowego korporacyjnego miśka do traiathlonisty-półamatora. Potężny zastrzyk inspiracji!

Ciekawą pozycją jest także cykl rozmów Wanat i Depki Chuć. Z niezwykłą wrażliwością autorzy pokazują, jak rozmawiać o tym, co dzieje się w łóżku i jak nauczyć się przekształcać swoje pożądanie w źródło spełnienia i radości.

Tym, którzy planują na wiosnę zmiany w diecie, polecamy Kuchnię weganki Szadkowskiej: masa przepisów, bardzo rzetelne opracowanie problemu oraz odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. 

Konkurs "komentuj i wygrywaj"

20.03.2013

 

Dziś godzinie 12:02 ropoczęła się astronomiczna wiosna. Ponieważ za oknem trudno ją dostrzec, na osłodę mamy dla Was Kindle Classic i bony o wartości 50 i 30 złotych do naszej księgarni. 

Co należy zrobić? Zacząć komentować nasze książki, i robić to tak uparcie i intensywnie, by mieć najwięcej komentarzy z wszystkich uczestników. Do czasu rozstrzygnięcia wiosna powinna rozpanoszyć się na dobre, a ktoś z Was będzie mógł cieszyć się jej urokami czytając książki z koobe na swoim nowym czytniku!

Konkurs trwa do 22.04, do godziny 12:00. 

Czas start! 

Życzymy powodzenia! 

Premiera "Małych lisów"

11.03.2013

Dziś pojawiła się długo wyczekiwana książka Justyny Bargielskiej, Małe lisy. Autorka podobnie jak w Obsoletkach dotyka zagadnień kobiecości i znów zachwyca językiem: plastycznym, osuwającym się w miękki, groteskowo-oniryczny świat.  

Poe, śmierć i Fox

07.03.2013

Piszemy dziś o nowym dziecku Foxa, serialu "The Following", gdzie profesor literatury, ekspert od romantyzmu, miękko przechodzi od uwielbienia dla Poego do morderstwa i obsesji śmierci jako najwyższego piękna. 

Polecamy się lekturze!

Strona:
»