Aktualności

Opowieść mężczyzny, który zarabia śpiąc

26.07.2013

Chciałbym zafascynować się interpunkcją. Już w knajpach i pubach na pytanie, co cię kręci, co cię podnieca, odpowiadam, że interpunkcja. Wyobrażacie sobie te znaki zapytania, te pytajniki w oczach rozmówców, te bezradne zmarszczki mimiczne. 

Kijem i mieczem już jest!

25.07.2013

Macie czasem takie niekontrolowane drgania całego ciała przed zaśnięciem, kiedy mięśnie robią głupie dowcipy mózgowi? Człowiek wybudza się wtedy zupełnie i zaraz szlag go trafia na układ nerwowy, no bo co w końcu? Łapałem się już przedtem na tym, że mówię mu: „Cholera, brachu (tak, zwracam się do mojego układu nerwowego „brachu” i brach to jakoś znosi), już prawie spałem, a teraz w pień mi wyciąłeś wszystkie te owce, które sobie spokojnie liczyłem!".

Relaks na straszno

17.07.2013

Do końca lipca polecamy Wam Mastertona w promocyjnych cenach - wszystkie jego ebooki najtaniej w koobe! Te lektury nakłoniły nas do namysłu nad tym, czemu właściwie tak lubimy horrory. Najnowszy, świeży czytaś przed Wami!

Koobe w rankingu magazynu „Press”

08.07.2013

Prężymy z dumy piersi i cieszymy się bardzo, bo znaleźliśmy się w „Top 15 księgarni ebooków” magazynu „Press”. Eksperci ocenili, że jesteśmy estetycznie dopracowani, konkursowi i promujemy dobrą literaturę spoza mainstreamu :)

I przypominamy, że większość tytułów mamy w multiformacie. A do tego mamy wiele do zaoferowania nałogowym czytelnikom, którzy mogą zbierać punkty na zakupy,komentarze i oceny, by wymieniać je na kolejne ebooki. 

Zachęcamy do sprawdzania!

 koobe w pressie

Kindle za recenzję: szybki i prosty konkurs dla blogerów

08.07.2013

Drodzy, 

ogłaszamy szybki i prosty konkurs dla blogerów. W skrócie: zrecenzuj książkę z naszego asortymentu i prześlij nam linka do niej: wygra ten, kogo recenzja zbierze najwięcej punktów w rankingu.

Tu znajdziesz więcej informacji, tu - pełną wersję regulaminu. Pytania? Pisz: konkurs@koobe.pl


 

Książki koobe na przystankach, czyli udzielamy się w projekcie Wirtualna Biblioteka Wydawców

01.07.2013
okladka_bauer_spowiednik_rzeczy.jpg

"Jak nie nudzić się w wakacje? Czytajmy! W kawiarniach, tramwajach, a nawet - na ulicach. Po raz pierwszy w historii blisko dwadzieścia największych krakowskich wydawnictw połączyło siły, żeby zaprezentować czytelnikom najlepsze książki tego lata i równocześnie promować czytanie za pośrednictwem nowoczesnych technologii. Od dzisiaj (1 lipca) ponad 60 wiat przystankowych w centrum miasta zmieniło się w Wirtualną Bibliotekę Wydawców. Na plakatach, obok okładki każdej książki, umieszczono przyporządkowany jej kod QR – wystarczy zeskanować go za pomocą telefonu komórkowego i bezpłatnie pobrać fragment interesującego nas tomu", czytamy na stronie Krakowskiego Biura Festiwalowego.

I my zaangażowaliśmy się w akcję: na krakowskich przystankach możecie poczytać "Spowiednika rzeczy" Wojciecha Bauera i "blogostan_01" Michała Zabłockiego. Im więcej okazji do czytania, tym lepiej! 

Foer, Zjadanie zwierząt.

01.07.2013

Dlaczego w Europie jemy krowy, a nie jemy psów, zaś w Indiach jest odwrotnie? Czy to, co dzieje się na naszym talerzu, powinniśmy rozpatrywać w kategoriach moralnych? Jedzenie staje sie poważnym zagadnieniem, o którym powstaje coraz więcej tekstów, pisanych nie tyle z perspektywy dieteyki, co etyki, o czym świadczą książki K. Duve czy J.M. Coetzee. My przyglądamy się dziennikowi-reportażowi "Zjadanie zwierząt" Foera. Polecamy się!

Może byś chciał ... popedałować?

20.06.2013
opowiesc.jpg

"Rewolucja jest jak rower - jeśli się nie posuwa naprzód, to pada". Zbieramy dla Was cytaty o rowerach, bo czytamy z wielkim przejęciem "Opowieść mężczyzny, który zarabia śpiąc", a to książka właśnie o miłości do książek i do roweru. Ku inspiracji: bo czy może być coś przyjemniejszego niż pojechać rowerem za miasto i rozłożyć się na kocu z dobrą książką?  

 

Trochę podsumowujemy

07.06.2013

Polecamy Wam 3 pyszne nowości - każda w innym stylu, każda z innego porządku. Zobacz --> tu. Może wybierzecie coś na weekend?

III edycja konkursu na komentarze

04.06.2013

Otwieramy trzecią edycję konkursu - pokaż nam, co czytasz i graj o Kindle Classic!

  1. Skomentuj jak najwięcej książek na stronie koobe.pl
  2. Każdy komentarz musi składać się z 60 słów dotyczących książki; bez treści obraźliwych ;)
  3. Kometarze muszą być oryginalne. 
  4. Jeśli jakiś komentarz Twoim zdaniem jest niemerytoryczny lub zawiera niedozwoloną treść, użyj przycisku „zgłoś naruszenie” i poinformuj nas o tym. 
  5. Osoba, która napisze najwięcej spełniających wymagania komentarzy, wygra Kindle Classic. Dwoje następnych w kolejności uczestników otrzyma bony o wartości 50 zł.
  6. Sprawdzaj swoją pozycję w rankingu.
  7. Konkurs trwa miesiąc: od 5 czerwca 2013 do 30 czerwca 2013.
  8. Pełną wersję regulaminu znajdziesz tu
Strona:
»