Aktualności

Syn Drzymały pije latte ze Starbucksa, czyli polecamy Mariana Pilota

27.09.2013

Jak to się dzieje, pyta Pilot, że większość z nas, mająca przecież chłopskie pochodzenie, pamietająca wieś rodziców czy dziadków, staje się mieszczuchami, zapominającymi o swoich korzeniach? Synowie Drzymałów zatrzymują się w Starbucksie, umawiają się na sushi, brifują się, ubierają ciuchy zachodnich marek (kupione sprytnie na sales) i niczego po nich nie widać. Kiedy słyszeliście ostatni raz gwarę?  

Piszemy o Marianie Pilocie oraz obniżamy ceny jego ebooków o 40%. Polecamy! 

Kindle do zdobycia!

23.09.2013

Piszesz bloga? Kochasz czytać? Przydałby Ci się Kindle, ale jakoś okoliczności nie sprzyjają zakupom? 

Zajrzyj do nas! Mamy dwa czytniki Kindle Classic do rozdania w naszym recenzenckim konkursie. Zgłoś nam recenzję, zawrzyj w niej linka do naszego ebooka, a także czytaj i oceniaj innych! 

Przeczytaj przedpremierowy fragment Na wczoraj

09.09.2013
Na wczoraj

Już w najbliższy czwartek będziemy mieli niezwykłą przyjemność przedstawić nową powieść Jerzego Wlazło, autora m.in. Kota Syjonu. Autor ma dla Was niezwykłą historię chłopca, który odkrywa, że czas wcale nie jest tym, czym się nam wydaje - prostą linią, prowadzącą od początku do końca, od przyczyny do skutku. Chronologia kłamie! 

Co będzie dalej? Przeczytajcie fragment!

Na wczoraj

Znamy finalistów Angelusa.

04.09.2013

Znamy już nazwiska 7 finalistów Angelusa, prestiżowej nagrody literackiej dla prozaików z Europy Środkowej. Wszystkie tytuły dostępne w ebookach!

Przystanek Kostaryka: nowość od Wydawnictwa JanKa!

27.08.2013
Przystanek_Kostaryka.jpg

Każda podróż ma swoje sekretne przeznaczenie i sekretny cel, o którym najczęściej nie wiemy”, powiedział filozof Martin Buber. Jaki jest nasz sekretny cel i jakie sekretne przeznaczenie? Przez świat przemieszcza się ludzki chaos. Najlepiej to widać
w krajach o łagodnym klimacie. Łatwiej w nich przetrwać. Widać to doskonale na skwerze przed frontem Hotelu Gran, najpiękniejszego w San José. W środku mieszkają mądrzejsi i bogatsi. Na zewnątrz grzeją się na zawsze łaskawym słońcu ci, którym się nie chciało. Upić się można łatwo, liczne napoje alkoholowe są tanie. Za całą garderobę wystarczają spodnie i koszula. W sezonie deszczowym bywa bardzo mokro, ale nigdy nie jest zimno. I tak można żyć przedłużoną młodością aż do brudnej starości.
A rajskie miejsce, a raczej El Paradiso, jak często określa się Kostarykę – czy istnieje? Zobaczymy, przekonywaliśmy się, chłonąc kolejne dawki optymizmu, który przynosiło słońce.
Kostaryka stała się więc kolejnym miejscem, do którego chcieliśmy się przenieść. Była to, jak nam się wydawało, decyzja solidnie przemyślana i przygotowana. To Szwajcaria Ameryki Środkowej, w pierwszej dziesiątce krajów najlepszych do zamieszkania, czytaliśmy w przewodnikach.

Edward Mogilski: wywiad w koobe!

26.08.2013
cover.jpg

Edward Mogilski, autor "Martwej laleczki", opowiada o tym, dlaczego nie lubi wszechwiedzących detektywów, dlaczego ekscytuje go Częstochowa i czemu Chandler jest najlepszy. Polecamy!

Premiera: Martwa laleczka

14.08.2013
cover.jpg

Już jutro premiera kryminału Edwarda Mogilskiego "Martwa laleczka", który ukaże się naszym staraniem pod patronatem Zbrodni w BibliotecePapierowych Myśli i Dla Studenta. Ebook opowiada historię sfrustrowanego prywatnego detektywa, który nieoczekiwanie staje wobec sprawy, która prawdopodobnie go przerasta. 

Na zachętę proponujemy Wam mały fragment:

Piknikujemy w Hucie

12.08.2013
piknikujemy!

Jak wiecie, uwielbiamy Nową Hutę. W niedzielę uczestniczyliśmy w Pikniku, organizowanym przez Klub Kombinator: dzieliliśmy sie z Nowohucianami naszą pasją czytania!

 

 

Konkurs Kindle za recenzję rozwiązany!

06.08.2013

Wybraliście następujące blogi:

1 miejsce (Kindle Classic): W Pępku Trójmiasta za recenzję ebooka "Saga księżycowa. Cider".

2 miejsce (bon na zakupy w koobe o wartości 50 zł): Zatopiona w lekturze za recenzję ebooka "Pokuta".

3 miejsce (bon na zakupy w koobe o wartości 50 zł): Świat książek i ja za recenzję ebooka "Krew, pot i łzy". 

Kasztelanka

26.07.2013

Irmingard von Weilburg ustawiła swoją klacz obok konia Marii i mrugnęła do niej porozumiewawczo.
– Naprawdę powinnyśmy być zadowolone z naszych mężów. Obaj są przystojni i miłego usposobienia, a jeśli chodzi o sprawy łóżkowe, lepiej nie mogłam trafić z moim Konradem. Ale komu w drogę, temu czas; wracajmy na miejsce zbiórki. Ja tak samo niechętnie strzelam do zwierząt jak wy. Według mnie polowanie to męska rzecz, podobnie jak wojna. Poza tym mam ochotę na łyk wina korzennego, nawet jeśli z pewnością nie będzie tak smakowało jak to, którym poczęstowaliście nas zeszłego roku – z rozrzewnieniem oblizała wargi.

Strona:
»