ebook: Gra o tron - George R.R. Martin

W Zachodnich Krainach po ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją z północy, gdzie schroniły się wyparte przez ludzi pradawne rasy i starzy bogowie.

Zbuntowani władcy na szczęście pokonali szalonego Smoczego Króla, Aerysa Targaryena, zasiadającego na Żelaznym Tronie Zachodnich Krain, lecz obalony władca pozostawił po sobie potomstwo, równie szalone jak on sam...

Tron objął Robert - najznamienitszy z buntowników. Minęły już lata pokoju i oto możnowładcy zaczynają grę o tron.

George R.R. Martin jest jednym z najbardziej cenionych pisarzy fantastyki. Pisze wolno i raczej niewiele, aczkolwiek każda jego książka spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem czytelników i krytyki.

Udostępnij:
Cena: 39,70 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
397 punktów koobe !
Wydawnictwo: Zysk i S-ka ;
Skomentuj ebooka "Gra o tron"
anna senator 07.02.2016 11:58
Jest to najlepsza seria jaka mialam okazje przeczytac. Choc nieskonczona, niestety. Ogladajac serial tracimy to co najlepsze w ksiazce. Fabula filmu jest splycona a liczne watki pominiete. Wrecz rezyser wprowadza nas w blad w wielu kwestiach. Swiat i bohsterowie wykreowani przez Martina wciagaja czytelnika. Kazdy zapewne polubil kilkoro z postaci i czekal z niecierpliwoscia na kolejny rozdzial opisujacy ich przygody. Minusem jest to, ze niektorzy bohaterowie zostaja pominieci w kolejnych tomach. Goraco polecam cala serie i oczekuje kontynuacji :)
Day1721 20.05.2014 16:48
Książka jest dużo lepsza od serialu. Wiem, że wielu haterów mnie może znisczyć na formum, że tak piszę, ale tak po prostu jest. Świat stworzony przez Martina jest dużo bardziej złożony i skomplikowany niż przedstawiono to w serialu. A bohaterowie są dużo bardziej wielowymiarowi. Serial jest ok ale nie umywa się do książki.
Haiders 11.05.2014 17:46
Znakomite wprowadzenie do serii sagi pieśni lodu i ognia ... W 1 tomie sagi autor przedstawi nam wszechpotężne rody panujące w krainie Westeros. Każda książka z tej sagi powinna być obowiązkową lekturą dla fana fantasy, klasyka gatunku. Nic dodać nic ująć. Nawet człowiek czasami wgłębiając się w te opowieści poszczególnych bohaterów uzmysławia sobie jak wąska jest granica pomiędzy grą o tron a prawdziwym życiem, to jest moje subiektywne odczucie, lecz czy na pewno właściwe? Każdy mol książkowy powinien sam sobie odpowiedzieć na to pytanie. Bez żadnych wątpliwości. POLECAM!
Rudolf Jordach 07.05.2014 19:48
Świetna książka, polecam!
Tralalalalalala 29.06.2013 00:50
Książka stworzona przez Georga Martina zyskała rozgłos i popularność dzięki stworzonemu dużo później serialowi o tej samej nazwie. Moim zdaniem jest to duży błąd, ponieważ najpierw powinno się ją przeczytać tę arcyciekawą książkę, a dopiero potem oglądnąć serial. Książka ta jest bardzo wciągająca, posiada bardzo rozbudowany świat przedstawiony. Autor stworzył własny świat z własną historią, postaciami, problemami, tajemnicami. Polecam wszystkim miłośnikom czytania.
Dark Noise 05.06.2013 18:14
Cykl „Pieśni lodu i ognia” rozpoczął się tym właśnie tytułem. Książka zdobyła popularność dzięki serialowi a wcale nie jest taka „świeża” jakby niektórym mogło się wydawać. Świat wykreowany przez autora jest bardzo rozbudowany. Posiada własna mitologię, dzieje, problemy i wiele innych elementów, które powodują, że jest to epicka opowieść. Nie jest więc dziwne, że zainteresowali się nią filmowcy. Radzę jednak najpierw przeczytać książkę, a potem obejrzeć film.
Semi 05.06.2013 18:03
Grę o tron czytałam jeszcze przed obejrzeniem serialu, więc sobie nie naspoilerowałam, co z pewnością nie było bez znaczenia. Książka mi się podobała, aczkolwiek miejscami była też trochę nudna. Czasem naprawdę bardzo – do tego stopnia, że musiałam ją odłożyć. Ale poza tymi fragmentami było ciekawie. Podoba mi się, że autor nie waha się w brutalny sposób usuwać bohaterów z akcji – dzięki temu można liczyć na nieprzewidywalną akcję. Polecam.
Pharea 10.05.2013 19:46
Przeczytałam książkę zanim na ekranach pojawił się serial. Poraziła mnie swoją mocą i niesamowitością. Winter is coming - nadchodzi zima, czyli najbardziej znany cytat z książki i serialu. W pierwszej części poznajemy wielu głównych bohaterów. Tu przebija się najbardziej małżeństwo Starków i ich szóstka wspaniałych dzieci, z których każde jest niesamowite na swój sposób. Powieść porywa, wciąga i już nie chce puścić do końca, a później czytelnik nie wie co ma ze sobą zrobić wiec sięga po kolejne tomy. Mam nadzieję, ze już wkrótce wszystkie części Gry o tron będą znajdowały się na mojej półce w wersji papierowej
Doris 04.05.2013 23:13
"Gra o tron" to pierwsza powieść z cyklu "Pieśni lodu i ognia" i wcale nie taka młoda jakby mogło się wydawać (rok wydania 1996, polskiego 1998). Dopiero ekranizacja spowodowała wybuch "mody" na tę powieść. Nie jest to dziwne zważywszy, że historia wykreowana przez Martina ma wszelkie znamiona epopei. Rozbudowany świat o własnej historii, mitologii, problemach i wielu innych szczegółach z pozoru mało znaczących a ważnych dla całości. Postacie przekonujące, a język narracji subtelnie acz nieubłaganie wciągający w ten fantastyczny świat. Serial nie oddaje wszystkiego.
YoAnna 01.05.2013 17:19
To boom, jaki wywołał serial sprawił, iż sięgnęłam po książkę. Bo zawsze najpierw wolę zapoznać się z wersją papierową, a dopiero później obejrzeć serial/film. Wartka i wciągająca akcja, ciekawi bohaterowie z "krwi i kości" oraz dodatek magii sprawiły, że "Gra o tron" plasuje się wysoko na liście mych ulubionych powieści. A trudno dostać się do czołówki tej listy. Polecam wszystkim fanom dobrego fantasy. Nie czekajcie i czytajcie.