ebook: Bartek zwycięzca - Henryk Sienkiewicz

Bartek zwycięzca - ebook

( )

Ten utwór nie jest chroniony prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza, że możesz go swobodnie wykorzystywać, publikować i rozpowszechniać.
Jeśli utwór opatrzony jest dodatkowymi materiałami (przypisy, motywy literackie etc.), które podlegają prawu autorskiemu, to te dodatkowe materiały udostępnione są na licencji Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0.

Udostępnij:
Cena: 0,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
0 punktów koobe !
Wydawnictwo: WolneLektury.pl ;
Skomentuj ebooka "Bartek zwycięzca"
Dark Noise 24.06.2013 13:03
Jest to dość mało znana nowela Sienkiewicza z 1882 roku. Smutna opowieść o człowieku, który uległ pruskiej propagandzie w czasie wojny francusko-pruskiej w 1870 roku. Siłą wcielony do wojska wyróżnia się w nim, ale kiedy miał okazję pomóc swoim rodakom Polakom nie czyni tego. Popada w alkoholizm, a po powrocie do domu czekają go inne nieprzyjemności (także prześladowania na tle narodowościowym). Ostatecznie musi opuścić swoje gospodarstwo.
Tralalalalalala 23.06.2013 23:05
To trochę smutna opowieść o losach mężczyzny imieniem Bartek, nie jest to książka bardzo długa, a daje do myślenia dlatego też sądzę, że warto ją przeczytać. Bartek walczył przeciwko Francuzom, myślał on, że z tego powodu ludzie będą go szanowali, ale mylił się i jego losy z czasem skomplikowały się. W życiu nie było mu najłatwiej, ale starał się jakoś sobie radzić, ostateczeni postanawia się on wyprowadzić ze swojej wsi.