ebook: Odpowiednia dziewczyna - Maria Kruger

Odpowiednia dziewczyna - ebook

( )

Maria Kruger, autorka "Szkoły narzeczonych", była do tej książki szczególnie przywiązana. Napisała ją w latach 1943-1944, czasach okupacji, zaczerpując wiele z własnej biografii - jednej z warszawskich nastolatek, którym wojna odebrała wszystko co najpiękniejsze. Wystraszone i stłamszone, musiały włączyć się w walkę, a najtrudniejsze wojenne przeżycia stały się ich udziałem. Ale czasem, wieczorami, kiedy słuchały rozmów i wspomnień, zaczynały marzyć. Marzyły te, które czekały na lepsze życie. Jakie ono miało być? Jak je sobie wyobrażały? Książka ukazała się w minimalnym nakładzie w 1943 roku, a później znalazła się na wiele, wiele lat na indeksie, zakazana przez władze komunistycznej Polski. Dopiero w roku 1990 ujrzała światło dzienne.

Udostępnij:
Cena: 13,99 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
139 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Siedmioróg ; ilość stron wydania papierowego: 184; cena wydania papierowego: 16,99 zł; data wydania: 2012-5-1;
Skomentuj ebooka "Odpowiednia dziewczyna"
Cezary Kolczuga 18.04.2013 07:54
Podobno to literatura młodzieżowa. Mam wątpliwości. Poruszane problemy i raczej leniwa akcja nie przyciągną młodego czytelnika. Bohaterka tez nie jest już nastolatką. Można przeczytać, ale w zachwyt nie wpadniemy.
Aleksandra Skibińska 18.04.2013 06:49
"Odpowiednia dziewczyna" jest książką mimo wszystko smutną. Z jednej strony mówi o marzeniach, z drugiej cień wojny kładzie się na wszystkim. Bardzo mi się podobała, jednak nie pozostawiła pozytywnego wrażenia - nie wiem jak to inaczej ująć.