ebook: Uchwycić Żywioł. O tym, jak znalezienie pasji zmienia wszystko - Ken Robinson,  Lou Aronica

Uchwycić Żywioł. O tym, jak znalezienie pasji zmienia wszystko - ebook

( )

 

Przełomowa książka o talencie, pasji i osobistym sukcesie autorstwa jednego z czołowych światowych myślicieli oraz mówców w dziedzinach kreatywności i innowacji.

Żywioł to miejsce, w którym naturalny talent spotyka się z osobistą pasją. Kiedy ludzie odkrywają swój Żywioł, czują się najpełniej sobą, są w najwyższym stopniu zainspirowani i dokonują osiągnięć na najwyższym poziomie. Książka opiera się na historiach bardzo wielu ludzi, jak były Beatles Paul McCartney, aktorka Meg Ryan, reżyser Ridley Scott, pisarz Paulo Coelho, fizyk noblista Richard Feynman, biznesmen Richard Branson, twórca Simpsonów Matt Groening, raper Jay-Z i wielu innych, którzy dokonali najwyższych osiągnięć w najróżniejszych dziedzinach. Zgłębia zróżnicowanie ludzkiej inteligencji, siłę wyobraźni i kreatywności oraz znaczenie poświęcenia się naszym własnym zdolnościom.

Ken Robinson ze zgryźliwym poczuciem humoru przygląda się warunkom, które umożliwiają nam znalezienie się w Żywiole oraz tym, które tłamszą tę możliwość. Mówi o tym, że wiek czy profesja nie stanowią przeszkody. Ukazuje absolutną konieczność rozwijania kreatywności i innowacji poprzez zmianę sposobu myślenia o wyobraźni i zasobach ludzkich. Książka ta stanowi także niezbędną strategię dla przemiany edukacji, biznesu i społeczności, by sprostać wyzwaniom życia i dokonywać osiągnięć w dwudziestym pierwszym wieku.

Udostępnij:
Cena: 18,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
180 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Element ; ilość stron wydania papierowego: 232; cena wydania papierowego: 34,50 zł; data wydania: 2012-3-5;
Spis treści

 

Podziękowania / 7

Wprowadzenie / 11

Rozdział pierwszy: Uchwycić Żywioł / 15

Rozdział drugi: Myśl inaczej / 35

Rozdział trzeci: Poza granice wyobraźni / 54

Rozdział czwarty: Uskrzydlenie / 79

Rozdział piąty: Znajdź swoje plemię / 94

Rozdział szósty: Co ludzie pomyślą? / 116

Rozdział siódmy: Czy jesteś szczęściarzem? / 135

Rozdział ósmy: Niech mi ktoś pomoże / 145

Rozdział dziewiąty: Czy jest już za późno? / 159

Rozdział dziesiąty: Z miłości czy dla pieniędzy? / 175

Rozdział jedenasty: Stań na wysokości zadania / 188

Posłowie / 208

Przypisy końcowe / 216

Indeks / 224

Skomentuj ebooka "Uchwycić Żywioł. O tym, jak znalezienie pasji zmienia wszystko"
Aleksandra Skibińska 31.03.2013 21:06
Książek tego typu jest "jak mrówków". Jak dla mnie ta sie niczym od pozostałych nie odróżnia. Może za dużo ich już przeczytałam.