ebook: Placówka - Bolesław Prus

Ten utwór nie jest chroniony prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza, że możesz go swobodnie wykorzystywać, publikować i rozpowszechniać.
Jeśli utwór opatrzony jest dodatkowymi materiałami (przypisy, motywy literackie etc.), które podlegają prawu autorskiemu, to te dodatkowe materiały udostępnione są na licencji Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0.

Udostępnij:
Cena: 0,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
0 punktów koobe !
Wydawnictwo: WolneLektury.pl ;
Skomentuj ebooka "Placówka"
YoAnna 31.05.2013 19:08
Tym razem Bolesław Prus postanowił zaprezentować czytelnikom swoją wizję wsi. Gdyby nie fakt, iż całość ukazana jest przyciężkawym stylem pewnie można by uznać ją za interesująca. Jednak wykonanie sprawiło, iż była, przynajmniej dla mnie, najzwyczajniej w świecie nudna. A może to dlatego, iż okres w którym osadzono fabułę (2. połowa XIX wieku) nie należy do moich ulubionych epok. Nie polecam.
Pharea 08.05.2013 19:04
Klasyczna powieść ujawniająca przekrój polskiej wsi. Bolesław Prus kreśli realistyczną historię chłopa o nazwisku Ślimak, na którego spada grad nieszczęść, i który musi sobie ze wszystkim poradzić. Książka napisana przystępnym językiem i nikt nie powinien mieć problemu z jej zrozumieniem. Może same perypetie Ślimaka nie są porywające, ale na pewno pozwalają się zastanowić nad treścią powieści i życia jako takiego, które jest ciężkie niezależnie od tego czy mieszka się na wsi czy w mieście.
Cezary Kolczuga 21.04.2013 14:21
Proza Prusa nigdy nie była łatwa, a "Placówka" jest jej dobitnym przykładem. Przesłanie jest wyraźne, ale ujęcie tematu i poprowadzenie akcji najzwyczajniej nudzi. To już chyba taka maniera pozytywistów - dużo rozpisywania się.
Agnieszka Kolano 01.04.2013 12:10
Wiem, wiem, że lektura, że polskość, że obrona ziemi - to wszystko bardzo ważne, bardzo potrzebne. Jednak dla mnie to książka bardzo ponura, ciężka. Przeczytałam raz i wracać nie mam zamiaru.
Artem 25.03.2013 13:01
Pisarz ten dysponował niezwykłym talentem, ale "Placówka" jest powieścią bardzo nierówną. Pomimo dozy tragizmu autor zdecydował się na zakończenie, które burzy misternie budowaną atmosferę utworu i pozostawia pewien niesmak. Książka, którą należy sklasyfikować jako dobrą.