ebook: Dom dzienny, dom nocny - Olga Tokarczuk

Dom dzienny, dom nocny jest najambitniejszym projektem prozatorskim Olgi Tokarczuk. Ta pełna melancholijnego smutku (a miejscami i okrucieństwa) książka oferuje nam w finale wspaniały, optymistyczny koncept. Otwiera nas na poznanie życia, doświadczanie naszego istnienia w jego wielowymiarowej postaci. Nie udzielając nam porad ani nie serwując nam odpowiedzi na tzw. najistotniejsze pytania, zachęca do otwarcia się na tę niełatwą próbę, jaką jest nasza własna, niepowtarzalna egzystencja. (Jarosław Klejnocki, "Gazeta Wyborcza", 10 listopada 1998

Olga Tokarczuk napisała książkę niezwykłą i wieloznaczną, opowiedzianą między jawą a snem, między konkretem a mitem. Wydaje się, że powieść otwiera nowy rozdział w twórczości pisarki. (Mariusz Cieślik, "Polityka", 1998 nr 49)

Tokarczuk czaruje, stwarza z pustki, dopisuje dalsze ciągi do tego, co jej wiadomo. Trudniej mi nazwać tę przedziwną umiejętność przykuwania do lektury. Jej powieść czyta się chciwie i pospiesznie... . (Piotr Śliwiński, "Megaron", 1998)

Udostępnij:
Cena: 28,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
280 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Skomentuj ebooka "Dom dzienny, dom nocny"
Artem 29.03.2013 17:44
Pierwsza ksiazka OlgiTokarczuk jaka przeczytalem. Zadna nastepna tak mnie nie wciagnela. Opowiadania pozbawione jednoznaczych zakonczen sklaniaja do refleksji. Sposob pisania Olgi nie jest lekki, bo filozoficzny, nie mowiacy nic wprost.
Cezary Kolczuga 26.03.2013 20:22
Magiczny realizm, oszczędny literacki język, liryczny nastrój. Autorka nie moralizuje, nie mówi co dobre a co złe. Wszystko pozostawia w rękach czytelnika. To nie jest pozycja "do połknięcia jednym tchem". Czytanie zmusza co i rusz do zamyślenia nad własnym życiem. Dawkować umiarkowanie
Marcin Mroziuk 26.03.2013 15:59
Niewielu pisarzy posiada umiejętność tworzenia równie fascynujących powieściowych światów jak Olga Tokarczuk. W „Domu dziennym, domu nocnym” autorka już od pierwszych stron uwodzi swoim sposobem snucia opowieści – przeplatające się historie są dozowane w małych, krótkich odsłonach i stopniowo wciągają coraz bardziej. Ulegając urokowi tych opowieści trudno się zdecydować, która z nich jest najciekawsza czy najbardziej wzruszająca. Świetna książka, do której z chęcią się powraca.
Aleksandra Skibińska 25.03.2013 10:27
Zdecydowanie wolę jej opowiadanie o Inannie. Choć ta książka sama w sobie jest cudowna.