ebook: Hamlet - William Shakespeare (Szekspir)

Ten utwór nie jest chroniony prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza, że możesz go swobodnie wykorzystywać, publikować i rozpowszechniać.
Jeśli utwór opatrzony jest dodatkowymi materiałami (przypisy, motywy literackie etc.), które podlegają prawu autorskiemu, to te dodatkowe materiały udostępnione są na licencji Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0.

Udostępnij:
Cena: 0,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
0 punktów koobe !
Wydawnictwo: WolneLektury.pl ;
Skomentuj ebooka "Hamlet"
Tralalalalalala 20.06.2013 18:30
To jedno z najpopularniejszych dzieł Szekspira, a jak dla mnie był to jeden z najlepszych jego dramatów, którego interpretacja okazała się niezwykle ciekawa. Opowiada losy bohatera, który musi zrezygnować ze swoich ideałów, by pomścić śmierć ojca. Można powiedzieć, że pogłębienie charakterystyki psychologicznej bohaterów zadziwia do dzisiaj, pojawia się w książce również biedna Ofelia, której historia wprost łapie czytelnika za serce.
YoAnna 12.05.2013 17:13
Równie popularne, co „Romeo i Julia” dzieło Williama Szekspira pochodzące z przełomu XVI i XVII wieku. To historia o zdradzie, zemście i namiętnościach. Opowieść o tym, iż w każdym człowieku jednocześnie można odnaleźć dobro i zło, towarzyszące nam przez całe życie. ”Hamlet” nie należy do najłatwiejszych w odbiorze utworów, jego lektura wymaga ciągłego skupienia. Jednak warto zadać sobie ten trud i poznać tę tragiczną historie.
Pharea 08.05.2013 12:01
Czy można napisać coś nowego na temat Hamleta? Jest najwybitniejszym dziełem Shakespeare'a, genialnym studium psychologicznym bohaterów - głównie tytułowego Hamleta, który rozdarty wewnętrznie prowadzi ze sobą monologi. "Hamlet" jest tragedią poruszającą, uniwersalną i ponadczasową. Wracając do niej w dzisiejszych czasach nadal znajdziemy w niej elementy dotyczące nas samych i naszych przeżyć. Wiele nie trzeba mówić na temat Hamleta, trzeba to po prostu przeczytać
kolka 07.05.2013 21:34
Kolejna trudna w odbiorze książka – chodzi mi tutaj o język, trzeba mocno się skupić na czytaniu, aczkolwiek trud poświęcony jej przeczytaniu nie jest daremny. Podsumowanie: zbrodnia jest nieopłacalna a winni zawsze dostaną za swoje. Chciałabym osobiście poznać Shakespeare’a i porozmawiać z nim o jego twórczości. Aby napisać coś takiego – trzeba być wielkim mózgiem albo mieć dobrego dostawcę magicznych proszków :)
Agnieszka Kolano 01.04.2013 10:53
Uwielbiam, mam w domu w dwóch egzemplarzach, w dwóch różnych tłumaczeniach (wolę Barańczaka). Tragedia Hamleta przemawia do mnie, to w gruncie rzeczy całkiem mądry młody człowiek, wyjątkowo obficie przygnieciony przez nieszczęścia. Młody Hiob.
Artem 26.03.2013 16:52
Hamlet podobał mi się zdecydowanie bardziej od Makbeta i Romea i Julii. Sztuka opowiada o tragicznych dziejach księcia Hamleta i jego rozterkach. Skłania do refleksji.
katicaa88 22.03.2013 17:23
Szekspir w jednym z najlepszych wydań! "Hamlet" to jedna z najsławniejszych tragedii, pokazująca zło i dobro obecne w każdym z nas.
panna z mokrą głową 20.03.2013 15:21
Ja lubię Szekspira, ale może mam obecnie taki nastrój - obejrzałam wczoraj musical Romeo i Julia z 2001 r. (wersja francuska). I tak jakoś nie mogę powiedzieć złego słowa na temat dzieł Szekspira
Aleksandra Skibińska 20.03.2013 14:37
Nie podobała mi się, jak ją czytałam i nie podoba mi się teraz. Wiem, ze to nie jest dobry komentarz, ale nic na to nie poradzę.