ebook: Dożywocie - Liza Marklund

Policjantka Nina Hoffman odkrywa zwłoki swojego kolegi ze służby, Davida Lindholma, Obok ciała denata funkcjonariusze odnajdują wstrząśniętą i przerażoną żonę – Julię. Z jej nieskładnych słów można wywnioskować, że do mieszkania wtargnęła jakaś kobieta, zastrzeliła Davida, po czym porwała ich czteroletniego synka i uciekła. Jednak wszystkie dowody zaczynają wskazywać na winę samej Julii. Grozi jej dożywocie.

Mimo własnych kłopotów Annika angażuje się w sprawę. Odkrywa, że przeszłość zamordowanego policjanta kryje wiele mrocznych tajemnic, a Julia jest niewinna. Rozpoczyna się wyścig z czasem, w trakcie którego dziennikarka musi oczyścić Julię z podejrzeń i odnaleźć jej zaginionego syna.

Liza Marklund popularna szwedzka dziennikarka i pisarka, która serią o reporterce kryminalnej Annice Bengtzon zrewolucjonizowała współczesną szwedzką powieść policyjną. Praca w kipiącej życiem redakcji gazety oraz osobiste perypetie głównej bohaterki tworzą szkielet dla niezwykle wciągających historii kryminalnych.

Książki Marklund przetłumaczono na 30 języków, a ich sprzedaż przekroczyła 13 milionów egzemplarzy. Jej powieści są bestsellerami w krajach skandynawskich, gdzie zdobyły liczne nagrody literackie.

Najlepsze szwedzkie kryminały piszą dzisiaj kobiety. Liza Marklund była pierwszą królową kryminałów, a jej ostatnia książka, Dożywocie, pokazuje, że jej pozycja jest niezagrożona… Liza jest po prostu najlepsza.

Amelia

Dziennikarskie doświadczenie Marklund nie zubaża jej stylu. Przeciwnie, dodaje mu siły i celności wyrazu.

Expressen

Mam wrażenie, że Liza Marklund pisze coraz lepiej, coraz bardziej troszczy się o słowa, wsłuchuje w ich brzmienie, zastanawia się, co naprawdę znaczą, jakie budzą emocje, nawet gdy pozostają niewypowiedziane.

Helsingborgs Dagblad

Udostępnij:
Cena: 29,90 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
299 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Czarna Owca ;
Skomentuj ebooka "Dożywocie"
Dark Noise 10.06.2013 16:04
Jeśli jakiś kryminał jest dobrze napisany rzadko zwracamy uwagę czy jest schematyczny, czy też nie. Tak jest z tym kryminałem. Zagadka kryminalna do przyjęcia, fabuła całkiem zgrabna, ciekawi bohaterowie, ale gdzieś to już było (i to nieraz). Czy jednak to wrażenie spowoduje, że odłożymy książkę na półkę przed jej zakończeniem? Raczej nie. Historia wciąga i trzyma w napięciu. Świetna lektura dla rozrywki. Warto przeczytać.
Doris 31.05.2013 17:18
Kryminały są różne. Niektóre przewidywalne, inne mniej. Większość z nich jest jednak oparta na pewnym schemacie, którego nie są w stanie „przeskoczyć”. Podobnie jest z tą książką. Bohaterka nietuzinkowa, sprawy którymi się zajmuje jako dziennikarka śledcza tez nie są jednoznaczne, ale sam fakt zaistnienia serii powoduje, że kolejne jej odsłony stają się w pewien sposób schematyczne. Wydaje się, ze tylko jedna osoba (wiadomo która) jest w stanie rozwikłać zagadkę. Nie twierdzę, że książka jest zła. Potrafi trzymać w napięciu. Ale historia jest jakby znajoma.
YoAnna 22.05.2013 12:20
Dobry kryminał, ze sprawnie skonstruowaną fabułą i ciekawymi bohaterami. Dziennikarka Annika Bengtzon tym razem stara się pomóc oskarżonej o zabójstwo męża Julii, kobiecie za ten domniemany czyn grozi dożywocie. Jak się szybko okazuje jej mąż wcale nie był kryształowo czystym stróżem prawa. Książka wciąga, choć można by powiedzieć, iż fabuła opiera się na znanym schemacie. Mimo to całość czyta się lekko i z przyjemnością.