ebook: Ciężar milczenia - Heather Gudenkauf

Ciężar milczenia - ebook

( )

To stało się cichym, sierpniowym rankiem, kiedy srebrzyste światło wstającego dnia przebijało się delikatnie przez wilgotne powietrze. Dwie rodziny odkryły puste łóżka swoich córek. Calli i Petra, nierozłączne przyjaciółki, zniknęły w nocy z domów.

Siedmioletnia Calli Clark trzy lata temu zamknęła się w świecie ciszy po tragicznym wydarzeniu, którego była świadkiem w rodzinnym domu. Od tamtej pory żadna siła nie mogła jej zmusić, by wypowiedziała choć  słowo. Nagle od tego jednego słowa może zależeć życie jej przyjaciółki. Dotąd to Petra Gregory zawsze ratowała ją z opresji, była jej bratnią duszą i jej głosem. Teraz Calli musi uratować  Petrę.

Ben Clark jak nikt inny zna swoją siostrę. Tylko on wie, dokąd mogła pójść Calli. Rusza do lasu na poszukiwania. Odkrycie, którego tam dokonuje, byłoby zbyt przerażające nawet dla dorosłego. Dwunastoletni chłopiec musi zadziałać jak mężczyzna, by zapobiec dalszej tragedii.

Antonia, matka Calli i Bena, stara się być najlepszą mamą dla swoich dzieci, mimo że żyje w toksycznym związku z agresywnym mężczyzną. Co prawda zaprzecza, by jej mąż mógł być zamieszany w porwanie dziewczynek, jednak coraz bardziej się obawia, że decyzja o pozostaniu w małżeństwie może ją kosztować znacznie więcej niż tylko milczenie jej córki.

Profesor Martin Gregory, ojciec Petry, jest gotów na wszystko, by odnaleźć swoje dziecko. Ten spokojny intelektualista odkrywa w sobie mroczne cechy, których istnienia nawet nie podejrzewał.

Poszukiwania dziewczynek nabierają tempa. Do końca nikt jednak nie zna przerażającej prawdy. Odpowiedź  jest ukryta w ciszy przemilczanych, rodzinnych sekretów.

Udostępnij:
Cena: 24,99 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
249 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: HarperCollins ; ilość stron wydania papierowego: 300; data wydania: 2012-9-5;
Skomentuj ebooka "Ciężar milczenia"
Magdalena Księżyk 26.07.2016 09:51
Świetna, dość makabryczna i przerażająca książka. Przez cały czas trzyma w napięciu.
YoAnna 20.05.2013 16:50
Książka, która wzbudza wiele emocji. Zmusza czytelnika do zastanowienia się nad tym, co byśmy zrobili gdyby nagle ktoś z naszych bliskich zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach. Jest to historia wielowątkowa i wielopostaciowa, a całość poznajemy z punktu widzenia różnych postaci. Naprawdę wciągało. Na uwagę również zasługuje okładka, która przyciąga spojrzenie. Polecam, to historia, nie tylko dla pań, z którą warto poznać.
Doris 15.05.2013 17:24
Zaginęła dziewczynka. Nie wiadomo w jaki sposób. Śladów włamania nie było. Porwania tym bardziej. Wyszła z domu sama? Trochę mało prawdopodobne. Zniknęła też jej przyjaciółka. Jednak to nie jedyny wątek powieści. Poznajemy mało idealną rodzinę i brutalne zachowania ojca. Poznajemy zachowania społeczności miejscowości, w której mieszkały bohaterki. Do tego opowieść jest prowadzona z dwóch punktów widzenia. Trzeba przyznać, że książka wciąga. Akcji raczej tu niewiele, ale przekrój problemów i traumatycznych przeżyć może wstrząsnąć niejednym czytelnikiem
Pharea 13.05.2013 20:35
Niesamowita opowieść o historii dwóch rodzin. W każdej z nich zniknęła córka. Czytelnik dowiaduje się co dzieje się w "umysłach" sześciu różnych bohaterów, których dotknęły te przykre wydarzenia. A mówiąc już o bohaterach są oni bardzo dobrze wykreowani, to postacie bardzo głębokie, Ich reakcje są naturalne, a czytelnik zadaje sobie pytanie co sam zrobił by w takiej sytuacji. Bardzo ciekawa i dobrze napisana książka. Godna polecenia
Cezary Kolczuga 06.04.2013 07:16
Powieść porusza kwestię zaginięcia bliskiej osoby. Ciekawa konstrukcja złożona z kawałków. W każdym z nich jest przedstawiona perspektywa na zdarzenie jednego z bohaterów. Intrygujące studium psychologiczne.
Zakurzona półka 26.03.2013 16:10
Czytałam ją już jakiś czas temu, ale pamiętam, że wciągnęła mnie od samego początku.