ebook: Czarownice z Salem Falls - Jodi Picoult

Jack St. Bride, nauczyciel w prywatnej szkole dla dziewcząt, nie ma innego wyjścia - musi całkowicie zerwać ze swoim dawnym życiem, które legło gruzach z powodu zakochanej w nim uczennicy. Szukając miejsca, w którym mógłby się ukryć i pogrzebać przeszłość, trafia do sennego miasteczka Salem Falls w Nowej Anglii. Powrót do nauczania nie wchodzi w grę, zostaje więc pomywaczem w małej restauracji należącej do Addie Peabody. Wkrótce między właścicielką a skromnym, bezpretensjonalnym Jackiem rodzi się uczucie. Niestety, w sielskim miasteczku mieszka też czwórka skrywających mroczne tajemnice nastolatek, które obierają sobie Jacka za cel niecnych knowań. Rozpętuje się współczesne polowanie na czarownice i Jack po raz kolejny musi walczyć z wymiarem sprawiedliwości oraz z uprzedzeniami.

Udostępnij:
Cena: 28,80 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
288 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Prószyński Media ;
Skomentuj ebooka "Czarownice z Salem Falls"
Tralalalalalala 25.06.2013 03:28
Jest to również jedna z moich ulubionych autorek obok Jane Austen i Philippy Gregory. Powieść ta jest naprawdę fascynująca, fabuła wprost znakomita, myślę, że jest to jedno z lepszych dzieł autorki, ale oczywiście wszystko jest kwestią gustu. Czyta się to łatwo i przyjemnie, jak dla mnie jest to jedna z tych pozycji, które czyta się dla przyjemności tylko i wyłącznie, ale w końcu nie żyjemy wiecznie, więc czemu mielibyśmy sobie odmawiać przyjemności czytania książek tej autorki. Polecam serdecznie tę książkę.
Dark Noise 24.06.2013 19:36
Nie ukrywam, że tytuł mnie przyciągnął, choć nazwisko autorki kojarzyło mi raczej z literaturą odmienną od fantastyki. Lektura nie należy do łatwych, bo Picoult porusza poważne problemy społeczne (w tym przypadku chodzi o wykorzystanie seksualne). W tej powieści jednak minimalne elementy paranormalne są obecne (w odróżnieniu od innych książek autorki). Fabuła może utrzymywać w napięciu, ale mając na uwadze inne dokonania autorki jest raczej przeciętnie.
YoAnna 16.05.2013 17:20
Po książkę sięgnęłam ze względu na jej tytuł. Ot, takie spaczenie fanki fantastyki. Jednakże książka nie jest, jakby tu powiedzieć, lekturą rozrywkową. Porusza ciężki i niełatwy temat wykorzystywania seksualnego. Jest jednocześnie wciągająca, lecz były momenty, które mi się najzwyczajniej w świecie dłużyły. Jednakże wciąż jest to godna polecenia powieść, zwłaszcza ze względu na problemy społeczne, jakie porusza autorka na jej kartach.
YoAnna 16.05.2013 17:20
Po książkę sięgnęłam ze względu na jej tytuł. Ot, takie spaczenie fanki fantastyki. Jednakże książka nie jest, jakby tu powiedzieć, lekturą rozrywkową. Porusza ciężki i niełatwy temat wykorzystywania seksualnego. Jest jednocześnie wciągająca, lecz były momenty, które mi się najzwyczajniej w świecie dłużyły. Jednakże wciąż jest to godna polecenia powieść, zwłaszcza ze względu na problemy społeczne, jakie porusza autorka na jej kartach.
Pharea 10.05.2013 20:49
Jodi Picoult daje swoim czytelnikom kolejną bardzo dobrą książkę, Jack St. Bride po perypetiach w szkole dla dziewcząt przenosi się do miasteczka Salem Falls by tam rozpocząć nowe, spokojniejsze życie. Niestety Jack nie może dalej nauczać dlatego podejmuje się pracy pomywacza w restauracji, której właścicielką jest Addie. Początkowo akcja książki rozkręca się powili, by póżniej przyspieszyć i wciągnąć czytelnika bez pamięci. Picoult pisze prostym, dostępnym językiem i może dlatego jej książki są takie popularne.
Doris 02.05.2013 11:57
Lubię twórczość Picoult. Jednak przy tej ilości powieści jakie wyszły spod pióra pisarki i ukazały się zdarzają się pozycje słabsze. Do nich zaliczyłabym powyższą książkę. Sam pomysł na opowieść jest dość ciekawy. Fabuła niektórych czytelników może utrzymywać w napięciu, szczególnie że autorka wplotła w nią elementy paranormalne (ale bez przesady). Według mnie jednak powieść wypadła dość średni, żeby nie powiedzieć słabo. Akcja przewidywalna, a postacie mało przekonujące. Tym razem zawiodło wykonanie. mam nadzieję, że to tylko małe potknięcie Picoult.
Cezary Kolczuga 14.04.2013 17:13
Nie jest to żadna fantasy ani tym bardziej paranormal, choć pewne elementy się pojawiają. Pomysł na powieść ciekawy (przyznanie się do czynu którego się nie popełniło). Fabuła może utrzymywać w napięciu. Niestety opowieść przewidywalna, a postacie dość płaskie. Zawiodło wykonanie.
Zakurzona półka 26.03.2013 16:14
Uwielbiam książki Jodi i z przyjemnością zawsze po nie sięgam. Ta okazała się jak zwykle strzałem w dziesiątkę
Ailuj 24.03.2013 10:15
Pierwsza książka tej autorki z którą miałam do czynienia. I chyba jedna z najlepszych. Jodi Picoult jak zawsze porusza bardzo kontrowersyjne tematy, jednak patrzy na nie z całkiem innej strony niż dotychczasowe powieści... Zdecydowanie polecam.