ebook: Zabójczy wirus - Alex Kava

Zabójczy wirus - ebook

( )

Maggie O Dell - Tom 6

Pewnego dnia do Akademii FBI w Quantico trafia pudełko z pączkami, a w nim list z pogróżkami terrorysty. Maggie O’Dell, i dyrektor Cunningham natychmiast przystępują do akcji i… wpadają w pułapkę zastawioną przez zbrodniarza.
Sadząc z taktyki mordercy, jest on zafascynowany zbrodnią doskonałą, pała żądzą zemsty, a jego broń to śmiertelny wirus. Choć ofiary wydają się przypadkowe, w rzeczywistości wybiera je z wielką precyzją. Agentka O’Dell wie, jak funkcjonuje umysł zbrodniarza, bez względu na to, czy jest on perwersyjnym pedofilem, czy szalonym seryjnym mordercą. Zamknięta w izolatce wojskowego instytutu badawczego stara się znaleźć jakiś trop. Czekając na wyniki swoich badań, usiłuje pomóc agentowi Tully’emu w rozwikłaniu sprawy. Każde kolejne zakażenie grozi wybuchem epidemii. Maggie zdaje sobie sprawę, że ona i jej szef mogą nie doczekać chwili, gdy okaże się, kim jest ten najbardziej niebezpieczny zabójca…

Udostępnij:
Cena: 24,99 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
249 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: HarperCollins ; ilość stron wydania papierowego: 295; data wydania: 2012-9-5;
Skomentuj ebooka "Zabójczy wirus"
Dark Noise 10.06.2013 21:48
Kolejna pozycja z przygodami agentki FBI Maggie O'Dell. Tym razem bohaterka wplątuje się w wydarzenia powodujące jej wyizolowanie (ze względu na zabójczego wirusa wysłanego pocztą). Wydaje się, że temat ciekawy. Owszem, ale też mocno wyeksploatowany, więc trudno o jakąś oryginalność. Autorka „uwija się jak w ukropie” aby wycisnąć z tej historii jakieś napięcie. Słabo się jej to udaje. Poczytać można, ale nawet miłośnicy przygód Maggie mogą poczuć się zawiedzeni.
YoAnna 20.05.2013 16:53
Thrillerów, w których fabuła kręci się wokół śmiercionośnego wirusa jest tyle, iż trudno zliczyć. Powieść Kavy nie pokazuje w tym temacie nic nowego. Czyta się szybko, fabuła jest logiczna i sprawnie zaprezentowana, jednak chciałoby się czegoś odkrywczego. Akcja co prawda wciąga, lecz wciąż jest to tylko przeciętne czytadło, które nie zapada na długo w pamięć. Szkoda, spodziewałam się czegoś lepszego.
Doris 17.05.2013 09:14
Autorka raz mnie zaskakuje, raz mnie rozczarowuje. W tym przypadku rozczarowała. Dlaczego? Kava wzięła „na tapetę” oklepany w filmie i literaturze temat tajemniczego (najczęściej zjadliwego) wirusa. Sama popularność tematu nie oznacza, że książka będzie zła, ale łatwo popaść w schematy. I niestety autorka w nie wpada. Udziwnione zakończenie utwierdziło mnie w przekonaniu, że pisarka tak naprawdę nie miała pomysłu. Sensacji tu niewiele, kryminału jak na lekarstwo, o napięciu nie wspomnę.
Pharea 13.05.2013 23:43
Kolejna powieść o agentce Maggie O'Dell. Dobra książka, można się pokusić o stwierdzenie, ze jedna z lepszych w serii. Fajny pomysł na fabułę: okrutny zabójca wysyła śmiertelnego wirusa pocztą. Maggie i jej szef, Cunningham zostają bezpośrednio narażeni na działanie wirusa i muszą zostać zamknięci w izolatce. Pomysł fajny, ale już znany i wielokrotnie wykorzystywany w literaturze i nie tylko. Wirus w niepowołanych rękach może siać spustoszenie więc tempo akcji troszkę wzrasta, ale emocji w sumie nie ma. Można przeczytac
Cezary Kolczuga 09.04.2013 18:22
Pomysł na powieść dobry (notabene to kolejna pozycja z "serii" o agentce Maggie O'Dell). Niestety mało odkrywczy. Fabuła poprowadzona sprawnie. Akcja jednak jest mało porywająca (przynajmniej dla mnie). Niby sensacja, niby kryminał. W sumie ani to, ani to. Dreszczyku emocji nie czuć zupełnie, za to niedosyt tak. Twórczość autorki ma wielu fanów. Ja chyba do nich nie należę.