ebook: Fabrykantka aniołków - Camilla Läckberg

Fabrykantka aniołków - ebook

( )

Fjällbacka - Tom 8, Czarna Seria

Wielkanoc 1974. Z Valö, małej wyspy w pobliżu Fjällbacki, znika bez śladu rodzina. Na pięknie nakrytym świątecznym stole zostaje obiad wielkanocny, ale w domu nie ma nikogo, znikają wszyscy z wyjątkiem rocznej córeczki Ebby.

Po latach Ebba wraca na wyspę jako dorosła kobieta. W rodzinnych stronach pragnie wraz z mężem otrząsnąć się po śmierci malutkiego synka. Postanawiają wyremontować i otworzyć dla gości stary ośrodek kolonijny, którym wiele lat temu zarządzał surowy ojciec Ebby.

Wkrótce po rozpoczęciu prac remontowych oboje omal nie giną w tajemniczym pożarze. Równie tajemnicze są stare ślady zaschnietej krwi odnalezione pod zerwaną podłogą w jadalni. Do akcji wkracza wkracza Patrik Hedström. Czy zdoła wyjaśnić zagadkę z przeszłości?

Saga kryminalna Camilli Läckberg osiągnęła światowy sukces czytelniczy. To nie tylko mroczne thrillery, ale również doskonałe powieści obyczajowe, znakomicie oddające klimat współczesnej szwedzkiej prowincji. Od lat zajmują czołowe miejsca na europejskich listach bestsellerów. Książki Läckberg przetłumaczono na ponad 35 języków. Jesienią 2011 roku rozpoczęły się zdjęcia do międzynarodowej produkcji filmowej „Morderstwa we Fjällbace”, osnutej na kanwie jej powieści.

Camilla Läckberg, jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek, uznawana za mistrzynię skandynawskiego kryminału. Jest także autorką książeczki dla dzieci i dwóch książek kulinarnych.

Udostępnij:
Cena: 34,90 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
349 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Czarna Owca ;
Skomentuj ebooka "Fabrykantka aniołków"
Dark Noise 06.06.2013 16:00
Długa jest ta seria. „Fabrykantka aniołków” to ósma z kolei część o przygodach komisarza Patrika Hedströma ze szwedzkiego miasteczka Fjällbace. Niektórym czytelnikom historie pisane przez autorkę mogą wydawać się nużące. Mnie jednak niezmiennie przyciągają, choć autorka ma swoje „wzloty” i „upadki”. W tej części komisarz musi uporać się z pewną dość starą sprawą. Miłośnicy kryminałów utrzymanych w chłodnych i mrocznych skandynawskich klimatach nie powinni być rozczarowani.
Doris 28.05.2013 12:53
Już przestałam liczyć, która to już odsłona serii o perypetiach komisarza Patrika Hedströma z małego szwedzkiego Fjällbace. Mimo wszystko seria nadal mnie przyciąga i nie odpuszczę, żadnej części, choć z zachowaniem chronologii czytania różnie bywa. Tym razem „na tapecie” sprawa z przeszłości, której „odpryski” dają znać w teraźniejszości. Jak zwykle skomplikowana zagadka. Miłośnicy psychologicznych kryminałów rodem ze Skandynawii nie powinni być rozczarowani.
YoAnna 22.05.2013 20:28
Patrik Hedstrom po raz kolejny rusza do akcji. W połowie lat 70. zaginęła niemal cała rodzina, a jedyna osobą, która pozostała była roczna Ebba. Jako dorosła kobieta powraca w miejsce zaginięcia swej rodziny, szukając spokoju w życiu. Jak można się domyślić, ten nie będzie jej dany. Książka porywa już od pierwszych stron i nie wiadomo kiedy czyta się ostatnie zdanie. Fabuła, akcja, styl, wszystko to stoi na wysokim poziomie. Polecam.