ebook: Księżniczka z lodu - Camilla Läckberg

Gdy w spokojnym miasteczku Fjällbacka na zachodnim wybrzeżu Szwecji zostaje znaleziona martwa Alexandra Wijkner, wszystko wskazuje na to, że popełniła samobójstwo. Matka kobiety ma jednak wątpliwości i prosi przyjaciółkę córki z dzieciństwa, pisarkę Erikę Falck, żeby przyjrzała się tej tragedii. Erika wspólnie z Patrikiem Hedströmem, kolegą z młodzieńczych lat, a obecnie policjantem, próbują rozwikłać sprawę. Wkrótce zaczynają podejrzewać, że śmierć Alex ma związek z mroczną tajemnicą z przeszłości...

Saga kryminalna Camilli Läckberg osiągnęła światowy sukces czytelniczy. To nie tylko mroczne thrillery, ale również doskonałe powieści obyczajowe, znakomicie oddające klimat współczesnej szwedzkiej prowincji. Od lat zajmują czołowe miejsca na europejskich listach bestsellerów. Książki Läckberg przetłumaczono na ponad 35 języków. Jesienią 2011 roku rozpoczęły się zdjęcia do międzynarodowej produkcji filmowej „Morderstwa we Fjällbace”, osnutej na kanwie jej powieści.

Camilla Läckberg, jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek, uznawana za mistrzynię skandynawskiego kryminału. Jest także autorką książeczki dla dzieci i dwóch książek kulinarnych.

Udostępnij:
Cena: 19,99 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
199 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Czarna Owca ;
Skomentuj ebooka "Księżniczka z lodu"
Dark Noise 05.06.2013 22:43
Nie ukrywam, że kryminał rodem ze Skandynawii zainteresował mnie bliżej dzięki twórczości Mankella. Sięgnąłem więc po książki innych autorów w nadziei znalezienia podobnych klimatów. Efekty były różne. Do ciekawszych pozycji zaliczyłbym serię tej autorki z komisarzem Patrikiem Hedströmem jako głównym bohaterem. Pisarka nie skupia się na zbrodni tylko na tym co przeżywają postacie. Kreśli wiarygodny portret psychologiczny. Spotkanie uznałem za na tyle ciekawe, że zapoznałem się z innymi częściami tego luźnego cyklu.
Doris 28.05.2013 12:53
W skandynawskich kryminałach „zakochałam się” dzięki twórczości Mankella. Wyzwoliło to we mnie chęć poznania innych autorów. W ten sposób trafiłam na Lackberg i jej „serię” o komisarzu. Patriku Hedströmie z miasteczka Fjällbace w Szwecji. Nie znajdziemy tu makabrycznych opisów zbrodni, choć same zbrodnie mają miejsce, a głównym wątkiem jest śledztwo. Autorka skupia się na przeżyciach bohaterów i ich portretach psychologicznych. Czyni to wiarygodnie. Na pewno sięgnę po kolejne książki Lackberg
YoAnna 24.05.2013 20:46
Pierwsze spotkanie czytelników z Eriką Falck i PatrikiemHedströmem. Książka ma swój mroczny, skandynawski klimat. Ofiarą znów jest tu młoda kobieta, co nadaje powieści pewne znamiona schematyczności. Ogólnie czyta się dobrze, fabuła, akcja i bohaterowie są skonstruowani poprawnie. Niestety na tle innych powieści tego typu nie wyróżnia się, moim zdaniem, niczym szczególnym. Dobra powieść, lecz nic ponadto. Kto chce, ten przeczyta.
Pharea 17.05.2013 14:31
Camilla Läckberg przedstawia nam po raz pierwszy Erikę Falck - pisarkę i Patrika Hedströma - policjanta. Osobiście bardzo lubię skandynawskie kryminały i thrillery i często do nich sięgam. Nie zawiodłam się i tym razem. Cała seria jest niesamowicie wciągająca. Akcja dzieje się w miasteczku Fjallbacka (będziemy tu jeszcze nie raz wracać), a krymilanle wątki są rozbudowane, jest tajemnica i morderstwo. Ciekawe połączenie daje ciekawą książkę. Polecam fanom gatunku
Cezary Kolczuga 20.04.2013 08:40
Trochę mroczny, ale w sumie szablonowy kryminał. Postacie jednowymiarowe, sprawa średnia, a śledztwo nie wciąga. Rozbudowywanie wątków, które z głównym śledztwem mają niewiele wspólnego nie poprawia sytuacji (wręcz przeciwnie). Do poczytania i zapomnienia.
Aleksandra Skibińska 18.04.2013 13:21
W poczekalni u dentysty nie próbowałabym tego czytać, bo zaczęłabym się bać jeszcze bardziej. Mimo, ze jest to kryminał, ma bardzo ciężką atmosferę i momentami jest straszny. Ale jest też bardzo dobry.
Agnieszka Kolano 21.03.2013 23:25
Księżniczka z lodu to martwa kobieta w wannie w nieogrzewanym domu. Woda w wannie skuła się lodem, we włosach kobiety lśnią kryształki, krew na podłodze z przeciętych żył skrzepła na mur. Samobójczyni? Tak by się mogło zdawać, ale gdyby tak było, kryminał nie miałby kilkuset stron.
Czytało się dobrze, ale tak samo dobrze mi się ją zapomniało. Do poczekalni u dentysty w sam raz.