ebook: Ludzie bezdomni - Stefan Żeromski

Ten utwór nie jest chroniony prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza, że możesz go swobodnie wykorzystywać, publikować i rozpowszechniać.
Jeśli utwór opatrzony jest dodatkowymi materiałami (przypisy, motywy literackie etc.), które podlegają prawu autorskiemu, to te dodatkowe materiały udostępnione są na licencji Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0.

Udostępnij:
Cena: 0,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
0 punktów koobe !
Wydawnictwo: WolneLektury.pl ;
Skomentuj ebooka "Ludzie bezdomni"
Tralalalalalala 19.06.2013 14:35
Ta lektura podobała mi się najbardziej, stanowi ona oczywiście ważny element naszej kultury, każdy uczeń powinien ją znać. Fabuła jak dla mnie była dość ciekawa, książka wciągnęła mnie, przeczytałam ją w jeden dzień bez żadnego problemu, co świadczy o tym, że czyta się ją łatwo i przyjemnie. W książce przedstawiona zostały różne rodzaje bezdomności, stąd też taki tytuł- poczynając od dosłownej bezdomności, aż do tej emocjonalnej i nie tylko.
YoAnna 30.05.2013 21:45
Twórczość Stefana Żeromskiego jakoś nigdy nie była tym, co chciałabym czytać z własnej, nieprzymuszonej niczym woli. Czytelnik zabierany jest w koniec XIX wieku, gdzie spotyka młodego chirurga Tomasza Judyma, który chce poświęcać się dla innych. Przekaz powieści jakoś do mnie nie trafił, całość była nudna i czytało się powieść niezmiernie ciężko. Styl w jakim ją stworzono również nie ułatwił zadania.
Doris 10.05.2013 11:50
Nie ukrywam, że nigdy nie lubiłam twórczości Żeromskiego. Po większość jego dzieł sięgałam tylko dlatego, że były lekturą szkolną i trzeba było się z nimi zapoznać. "Ludzie bezdomni" są według mnie nudną, pozytywistyczną w swym wyrazie, opowieścią. Perypetie pewnego idealisty w żaden sposób mnie nie wciągnęły, a przedstawione w książce problemy społeczne może i były ważne w czasach kiedy powstała książka, ale ich opis wydał mi się mało przekonujący. Być może to wina specyficznego języka autora.
Pharea 08.05.2013 17:24
"Ludzie bezdomni" to klasyczna powieść okresu Młodej Polski. Opowieść o życiu doktora Judyma, jego działalności i miłości do Joanny Podborskiej. Akcja dzieje się pod koniec XIX wieku, a fabuła opowiada o poświęceniu dla innych i idei "pracy od podstaw". Doktor Judym marzy o tym by pomagać nie tylko bogatym, ale też i biednym. Żeromski piętrzy problemy przed głównym bohaterem, ale ten nie daje za wygraną. Czytelnika wciąga sprawa Judyma i można wierzyć, ze na prawdę mu się uda. Co z tego wyniknie? Trzeba przeczytać książkę, żeby się dowiedzieć. Książka nie jest łatwa, ale przeczytanie jej da wiele satysfakcji
Agnieszka Kolano 01.04.2013 11:35
Nie wiem, czy bym ją przeczytała, gdyby nie była lekturą. Ale jak już przeczytałam, to coś wyniosłam - że idealiści są na świecie, że wciąż istnieją siły, które popychają ludzi do działania, siły pozytywne, altruistyczne. I że jak świat światem, ludzie wciąż mają kompleksy.
katicaa88 26.03.2013 17:43
Pozycja nie wzbudza może zachwytu, ale pokazuje najbiedniejszą i najbardziej potrzebującą warstwę społeczeństwa końca XIX wieku. Książka smutna i pouczająca.
Aleksandra Skibińska 26.03.2013 06:41
Nie cierpię tej książki. Obowiązek jej przeczytania był koszmarem.
Jola 21.03.2013 17:39
Szkolny obowiązek wielu ludzi zniechęca do tej książki, ja jednak do nich nie należę. Powieść przedstawia losy romantycznego idealisty, który musi zmierzyć się z brutalną rzeczywistością i zrewidować swój system wartości. Dużym plusem jest także język powieści (przeplatanie się impresjonistycznych i naturalistycznych opisów), a także elementy komediowe.
panna z mokrą głową 20.03.2013 15:26
Żeromskiego uwielbiam. A tę pozycję w szczególności.