ebook: Ach, już i w rodzicielskim domu... - Adam Mickiewicz

Ach, już i w rodzicielskim domu... - ebook

( )

Ten utwór nie jest chroniony prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza, że możesz go swobodnie wykorzystywać, publikować i rozpowszechniać.
Jeśli utwór opatrzony jest dodatkowymi materiałami (przypisy, motywy literackie etc.), które podlegają prawu autorskiemu, to te dodatkowe materiały udostępnione są na licencji Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0.

Udostępnij:
Cena: 0,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
0 punktów koobe !
Wydawnictwo: WolneLektury.pl ;
Skomentuj ebooka "Ach, już i w rodzicielskim domu..."
Tralalalalalala 27.06.2013 16:34
Utwór ten należy do „Liryków lozańskich”. Można powiedzieć, że jest to krótkie podsumowanie życia autora. Moim zdaniem nie jest ono zbyt optymistyczne. Mickiewicz sięga aż do swojego dzieciństwa, domu rodzinnego. Nasz polski wieszcz sugeruje, że prawdziwą wartościom w naszym życiu nie są nasze myśli- one nie mają większego znaczenia, lecz nasze czyny, bo to właśnie one za nas świadczą. Utwór liczy zaledwie osiem wersów, ale moim zdaniem jest bardzo wymowny.
Artem 25.03.2013 16:05
Brak jej polotu i lekkości, którą charakteryzowała się "Monomachia". Pozostało jednak rozmycie postaci i swoista "niedookreśloność". Autor chciał rozwinąć ważny dla niego temat i to zrobił...nic poza tym.