19.12.2014
Wejście w życie nowej ustawy o prawach konsumenta oznacza konieczność wprowadzenia drobnych zmian na koobe. Chcemy Was zapewnić, że nie wiążą się one dla Was z żadnymi utrudnieniami. 
 
Czemu służy nowa ustawa? Zwiększeniu świadomości klientów kupujących w internecie. Ma przeciwidziałać nieuczciwym praktykom, takim jak nakaz zapłaty za niezamawiane towary czy usługi.
 
Dlatego odtąd podczas zakupów w koobe będziecie w koszyku znajdowali informację o prawach konsumentów
 
Ponadto, w naszych mailach potwierdzających złożenie zamówienia znajdziecie pełniejsze informacje dotyczące naszych danych oraz Waszych praw.
 
Na koniec trzecia i najmniej wygoda zmiana: odtąd przed pobraniem pliku Użytkownik będzie zobowiązany do zaznaczenia, że tym samym godzi się na utratę prawa do odstąpienia od umowy. O co chodzi?
 
Ustawa gwarantuje, że Użytkownik może w przeciągu 14 dni odstąpić od umowy nie podając powodu, o ile nie pobrał pliku (my już wcześniej działaliśmy w ten sposób). Jeśli plik zostaje pobrany, tracimy prawo do takiego zwrotu. Aby upewnić się, że każdy kupujący zdaje sobie sprawę z tego prawa, Ustawodawca nakazuje, by Użytkownik każdorazowo wyraził zgodę na rozpoczęcie świadczenia, a tym samym zrezygnował z prawa do odstąpienia od umowy.
 
Powtórzmy: ustawa oznacza więcej informacji, ale nie wiąże się z żadnymi znaczącymi zmianami w kupowaniu ani w zakresie praw Użytkownika. Prawo do odstąpienia od umowy zyskuje po prostu prawne potwierdzenie. Nałożono też więcej obowiązków na sprzedawców, głównie dotyczących informowania klientów (np. o tym, że zakup ebooka i korzystanie z niego wymagają sprzętu). Dlatego nasz nowy regulamin jest nieco bardziej rozbudowany.
 
Jeśli macie do nas pytania dotyczące tych zmian, jeśli macie wątpliwości, piszcie
Autor:
Komentarze
Czasem dobrze jest wrócić do świata dziecięcych lektur, by trochę się nasycić ich prostą,... czytaj wiecej
Ludzie płacą tysiące za spotkanie z nim. Nie za indywidualne konsultacje, ale za uczestnictwo w... czytaj wiecej
E-czytanie jest rewelacyjne. Jednak zawsze może pojawić się coś, co trochę zepsuje nam... czytaj wiecej
Czytanie to silna pasja: dlatego przytrafia się w przeróżnych miejscach i dziwnych sytuacjach.... czytaj wiecej
"Dzień na ziemi", prozatorski tom literaturoznawcy i filozofa Michała Pawła Markowskiego, zawiera... czytaj wiecej