ebook: Książę ciemności - Anne Stuart

Książka nieco sztampowa, ale z pewnością nie pozbawiona wdzięku. Fantastycznie oddany klimat dziewiętnastowiecznego miasta i struktur społecznych. 

Do tego historia, która tak opisana, w dziewiętnastym wieku gorszyłaby o wiele bardziej niż współczesna pornoliteratura. 

Świat tajemniczych zgromadzeń, rozpustnej, zepsutej arystokracji, w odpowiedzi na purytańską rzeczywistość - to tło książki. 

Elinor, najstarsza córka, musi udać się na owiane mroczną sławą przyjęcie Zastępów Niebieskich - tajnej loży najgorszych degeneratów (a tak przynajmniej powszechnie się sądzi), gdzie gwałty, ofiary z ludzi i orgie to zwykła codzienność. 

Zetknięcie świata niewinnej (choć nie głupiej ani nawinej) dziewczyny, zdeterminowanej, by znaleźć swą zepsutą matkę, i uchronić jej resztki godności, a przynajmniej - resztki rodzinnych pieniędzy, traconych podczas nałogowego hazardu.


Francja, Anglia, początek XIX wieku

Siostry Harriman nie z własnej woli wiodły upokarzającą i nędzną egzystencję. Zostały na nią skazane przez swoją matkę, lady Caroline, która porzuciwszy ich ojca, często zmieniała kochanków i oddawała się hazardowi. Z czasem straciła niemal wszystkie pieniądze i, poważnie chora, wraz z córkami zamieszkała w podłej dzielnicy Paryża. Starsza z sióstr, Elinor, usiłowała nie dopuścić do katastrofy, a jednak do niej doszło. Pewnego dnia lady Caroline zniknęła, zabierając kwotę odłożoną na czarną godzinę.Elinor zmartwiała, gdy ustaliła, że matka pojechała do pałacu hrabiego Francisa Rohana, organizatora niesławnych przyjęć, na które ściągali tłumnie zblazowani arystokraci. Rusza śladem matki…

Udostępnij:
Cena: 9,99 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
99 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Harlequin ; ilość stron wydania papierowego: 313; data wydania: 2011-12-28;
Skomentuj ebooka "Książę ciemności"