ebook: Cmentarz w Pradze - Umberto Eco

Cmentarz w Pradze to powieść kryminalno-szpiegowska, której akcja rozgrywa się w XIX wieku. Jej bohaterem  jest Simone Simonini, cyniczny fałszerz świadczący usługi wywiadom wielu krajów. Obsesyjny antysemita. Nienawidzi również jezuitów, masonów i...kobiet.

Eco opisuje jego historię odwołując się do najlepszych wzorów XIX-wiecznej powieści przygodowej - mamy więc wartką akcję (fałszerstwa, spiski i zamachy), ciekawą intrygę o zaskakującym rozwiązaniu,  a wszystko opowiedziane barwnym, potoczystym językiem.

Udostępnij:
Cena: 25,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
250 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Skomentuj ebooka "Cmentarz w Pradze"
YoAnna 24.05.2013 20:44
Naczytałam się o tej powieści wiele dobrego, więc gdy w końcu książka wpadła w moje ręce z przyjemnością zasiadłam do lektury. Przenosimy się do XIX wieku, a świat ten przedstawiony jest w sposób wiarygodny. Akcja trzyma w napięciu, fabuła wciąga, lecz wymaga od czytelnika skupienia się nad tym, co czyta. Mimo to jest to przyjemna lektura, którą mogę spokojnie polecić.
Pharea 11.05.2013 13:47
Interesująca kryminalno-szpiegowska powieść rozgrywająca się w XIX wieku. Powieść wymagająca, nie należąca do łatwych, ale bardzo wciągająca i intrygująca. Można w niej znaleźć wiele powiązań i kontekstów historycznych, kulturowych, wiele znanych postaci, porusza ważny temat antysemityzmu. Skłania do refleksji i targa emocjami czytelnika. Nie pozwala o sobie zapomnieć na bardzo długo. Na pewno jest to ciekawa pozycja, tylko nie bardzo rozumiem zamieszczanie w niej przepisów kucharskich
Cezary Kolczuga 06.04.2013 09:06
Jestem trochę rozczarowany. Powieść jest dość nierówna. Fabuła nie zaskakuje, niewiele napięcia. Szwankuje nieco budowanie klimatu. Bardzo brakowało mi dłuższych przemyśleń i popisów erudycyjnych. Poza tym język, jak na Eco zbyt potoczny.
Artem 25.03.2013 12:57
Książka nie należy do łatwych pozycji. Wymaga od czytelnika od pełnego skupienia, ale nagrodą za to jest lektura, która pozwala delektować się każdym zdaniem.
Daria Zychowicz-Kluba 20.03.2013 22:05
Interesująca książka Umberto Eco. Autor znany z zawitych fabuł lub zaskakujących rozwiązań spełnia się po raz kolejny w swoim żywiole. Książka nie jest łatwa w odbiorze (należy czytać z uwagą, jak się na chwile zdekoncentrujesz to gubi się wątek), jednak jest porywająca i bardzo ciekawa. godna polecenia