ebook: Na Srebrnym Globie - Jerzy Żuławski

Ten utwór nie jest chroniony prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza, że możesz go swobodnie wykorzystywać, publikować i rozpowszechniać.
Jeśli utwór opatrzony jest dodatkowymi materiałami (przypisy, motywy literackie etc.), które podlegają prawu autorskiemu, to te dodatkowe materiały udostępnione są na licencji Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0.

Udostępnij:
Cena: 0,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
0 punktów koobe !
Wydawnictwo: WolneLektury.pl ;
Skomentuj ebooka "Na Srebrnym Globie"
Dark Noise 21.06.2013 19:23
Ta powieść Żuławskiego do dziś zachwyca obrazem przedstawionego społeczeństwa, które zostało odcięte od cywilizacyjnych korzeni. Powieść powstała na początku XX wieku więc ujęte w tekście zagadnienia techniczne mocno „trącą myszką”, ale cała reszta jest aktualna nawet dziś. Czytelnicy lubiący niebanalne historie o społecznych problemach będą zadowoleni. Miłośnicy sci-fi tez znajdą tu coś dla siebie. Powieść jest pierwszą częścią większej całości („Trylogia księżycowa”).
YoAnna 29.05.2013 22:17
„Na srebrnym globie” stanowi pierwszy tom cyklu pt. Trylogia księżycowa. Mimo iż jest to historia, która powstała już dość dawno, to nadal czyta się wykreowaną w niej opowieść z prawdziwą przyjemnością. Może i aspekty technologiczne trącą już myszką, jednak wciąż jest to warta uwagi pozycja, ze świetnie stworzonymi postaciami. Zachęcam wielbicieli science fiction, by zapoznali się z tym cyklem. Warto.
Doris 10.05.2013 11:45
Powieść z początku wieku. Trudno określić gatunek literacki, ale biorąc pod uwagę tematykę, byłoby to dziś science fiction. Przedstawione zagadnienia techniczne mocno się wprawdzie przestarzały w tej książce, ale problemy społeczne, psychologiczne i socjologiczne (wyizolowane, nie mające kontaktu z tradycją społeczeństwo) są aktualne do dziś. Pod tym względem Żuławski przegonił epokę. "Na Srebrnym Globie" to pierwsza część większej całości. Warto przeczytać, choć lektura nie należy do łatwych.
Cezary Kolczuga 01.04.2013 09:04
Pierwsza część "Trologii księżycowej". Niemłoda to powieść (pierwsze wydanie w 1903) a do dziś może zaskoczyć przedstawionymi problemami. Żuławski znakomicie zarysował sylwetki bohaterów. Warstwa s-f wprawdzie się mocno zestarzała, ale tak naprawdę nie o nią tu chodzi. Nie tylko dla miłośników fantastyki.
Agnieszka Kolano 26.03.2013 00:33
Stara i nieco zapomniana książka, a przecież warto przeczytać; wiem, technologicznie całkiem się zestarzała, ale problemy psychologiczne i społeczne wciąż żywe. Podróżnicy na Księżycu tęsknią za Ziemią, tworzą nową społeczność, nowe prawa, nakazy, zakazy, ba, religię niemal. Warto znać, naprawdę.