ebook: Perfekcyjna niedoskonałość - Jacek Dukaj

PIERWSZY TOM TRYLOGII JACKA DUKAJA

O CZŁOWIEKU PRZEKRACZAJĄCYM CZŁOWIECZEŃSTWO,

MANIPULUJĄCYM BIOLOGIĄ I KULTURĄ,

CZASEM, PRZESTRZENIĄ I SAMĄ FIZYKĄ

Jest XXIX wiek. Adam Zamoyski, tajemniczy zmartwychwstaniec, tkwi w środku rozgrywki między cywilizacjami, ludźmi, nieludźmi i istotami postludzkimi. Konkurencja stanowi motor ewolucji – konkurują ze sobą rośliny, zwierzęta, ludzie, kultury, gospodarki. Zwycięża, kto lepiej wykorzystuje naturalne środowisko, zasoby planety, ostatecznie – prawa fizyki.

Zamoyski nie wie, jakim cudem znalazł się w świecie późniejszym od jego czasów o kilkaset lat, ma problemy z pamięcią i tożsamością – lecz najwyraźniej stanowi klucz do zwycięstwa w owej ewolucji. Kim tak naprawdę jest? Kim są ci, którzy go otaczają? Jaką tajemnicę kryje Narwa, gdzie rozbił się statek Adama?

Książka, którą po odwróceniu ostatniej kartki ma się ochotę natychmiast przeczytać jeszcze raz. A potem jeszcze raz.

Dukaj jak demiurg powołuje światy do istnienia, nadając im przy tym cywilizacyjną pełnię. Wymyśla edukację, stosunki rodzinne, modę, a nawet język. Przede wszystkim jednak pokazuje skutki genetycznego udoskonalania człowieka – nową hierarchię społeczną i nowe kłopoty z płcią. Z tych względów książkę czyta się świetnie – im dalej, tym lepiej. Kto wie, może będzie to powieść kultowa?

Przemysław Czapliński

Jacek Dukaj (ur. 1974) - jeden z najciekawszych współczesnych prozaików polskich. Premiery jego książek to każdorazowo wydarzenia literackie. Autor Xavrasa Wyżryna, Czarnych oceanów, Extensy, Córki łupieżcy, Innych pieśni, Perfekcyjnej niedoskonałości, Lodu oraz licznych opowiadań – w tym zekranizowanej przez Tomasza Bagińskiego Katedry - zgromadzonych . w tomie W kraju niewiernych. Pomysłodawca antologii pt. PL+50. Historie przyszłości. Wielokrotny laureat nagród im. Janusza A. Zajdla (również za Lód), trzykrotnie nominowany do Paszportu „Polityki”, a w tym roku także do nagrody literackiej Nike, Nagrody Mediów Publicznych Cogito i Angelusa; laureat nagrody Kościelskich, laureat Europejskiej Nagrody Literackiej 2009.

Więcej o Jacku Dukaju >>>

Udostępnij:
Cena: 35,90 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
359 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Skomentuj ebooka "Perfekcyjna niedoskonałość"
Tralalalalalala 24.06.2013 19:28
Uwielbiam tę książkę. Jest to kolejna książka jednego z lepszych polskich pisarzy zajmujących się fantastyką. Co prawda czasami książki te nie są takie łatwe, warto się jednak nie zniechęcać, bo są to naprawdę dobre pozycje w polskiej literaturze. Można się naprawdę wciągnąć czytając tę książkę, fabuła jest naprawdę dobra, sam pomysł na książkę był moim zdaniem oryginalny. Najważniejsze to wejść w świat przedstawiony, a potem idzie już łatwo. Oczywiście jeśli ktoś za fantastyką nie przepada to może nie spodobać mu się książka, ale reszcie na pewno przypadnie ona do gustu.
Dark Noise 24.06.2013 14:34
W księgarniach i bibliotek napotkamy mnóstwo „dzieł”, które tak naprawdę nadają się tylko na makulaturę. Na szczęście są jeszcze pisarze, którzy proponują czytelnikowi prawdziwą ucztę intelektualną ale nie pozbawioną przyjemności. Dukaj należy do tych autorów, a jego kolejna książka tylko utwierdza mnie w tym przekonaniu. Daleka przyszłość i zderzenie kulturowe człowieka z XXI wieku z realiami XXIX wieku. Twarda s-f i do tego inteligentna. Nie dla wszystkich.
YoAnna 14.05.2013 16:46
Dobrze, że wśród całego tego chłamu, jaki starają się serwować czytelnikom wydawnictwa, można znaleźć takie perełki jak Jacek Dukaj. Kolejne z jego dzieł, które zachwyca. Jest oryginalnie, nieszablonowo i nieschematycznie. Bogata wyobraźnia autora jest czymś, czego można pozazdrościć. Świat, który wykreował, choć pochodzący z odległej nam przyszłości, jest niezwykle realny. „Perfekcyjna niedoskonałość” to rasowe science fiction, które zadowoli każdego fana tego gatunku.
Doris 11.05.2013 13:46
Daleka przyszłość (XXIX wiek) a w niej człowiek z przeszłości (z XXI wieku). Trudno jest wniknąć w świat opisywany przez autora. Głownie za sprawą dość twardej science fiction i specyficznego języka (skoro przyszłość, to język zmienił się na pewno). Jeśli jednak tylko zmusimy swoje zwoje mózgowe do pracy roztoczy się przed nami niezwykle inteligentna historia. Warto przeczytać aby poddać próbie własną wyobraźnię. Książka ma tez jeszcze inna właściwość, chce się do niej wracać niejednokrotnie.
Pharea 11.05.2013 13:08
Jacek Dukaj po raz kolejny częstuje nas niesamowitą i wymagającą książką. Historia Adama Zamoyskiego - wskrzeszeńca, człowieka pochodzącego z XXI wieku, dziwnym zrządzeniem losu rzuconego w wiek XXIX. Czuje się on zagubiony, nie wie kim jest, gdzie jest i skąd się tu wziął. Świetny pomysł na powieść uhonorowany nagrodą im. Janusza A. Zajdla. Książkę czyta się szybko, ale jak zwykle u Dukaja, trzeba być całym sobą skupionym na jej treści, by zrozumieć co autor chciał przekazać. Można czytać ją na okrągło.
Aleksandra Skibińska 08.04.2013 12:00
Dukaj jak zwykle pisze perfekcyjne książki. Pierwsze przeczytanie pozostawia czytelnika w kompletnym niezrozumieniu, dopiero kolejne pozwalają poznać piękno tej książki.
Cezary Kolczuga 28.03.2013 12:22
Świat u schyłku trzeciego tysiąclecia. W ten świat wrzucony człowiek z XXI w. Intrygująca i wiarygodna antyutopia. Język książki jest trudny. Dukaj nawiązuje tutaj do dobrych wzorców stworzonych przez Stanisława Lema. Bawi się językiem. Intelektualna jazda nie dla wszystkich.
Aleksandra Skibińska 27.03.2013 21:18
Oj, panie Dukaj, kolejna świetna książka. Oby tak dalej!
Agnieszka Kolano 26.03.2013 00:43
Czytało się naprawdę dobrze, Dukaj ma wyobraźnię, że hoho. Rzeczywiście, książkę ma się ochotę przeczytać po raz drugi, w nadziei, że więcej się zrozumie niż przy pierwszym czytaniu. I jeszcze pytanie - kiedy, do licha, następna część? Historia urwana, tak się nie robi!