ebook: Dawid Copperfield - Charles Dickens

Dawid Copperfield to znakomita powieść obyczajowa autorstwa Charlesa Dickensa - najsłynniejszego brytyjskiego pisarza epoki wiktoriańskiej.

Osią fabuły jest dzieciństwo i młodość tytułowego bohatera, który rodzi się jako półsierota, a następnie przechodzi bardzo trudny okres w szkole, by wreszcie, z powodu śmierci matki, przerwać naukę i trafić w charakterze robotnika do fabryki. Tam pracuje niezwykle ciężko, a do tego żyje w permanentnej nędzy. Wkrótce jednak trafi na utrzymanie do swojej ciotki, która sprawi, że jego status materialny oraz pozycja społeczna znacząco się zmienią…

Biografowie Charlesa Dickensa zgodnie twierdzą, że wiele wątków z tej powieści ma charakter autobiograficzny.

Udostępnij:
Cena: 4,50 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
45 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Liber Electronicus ; ilość stron wydania papierowego: 225; data wydania: 2013-2-13;
Skomentuj ebooka "Dawid Copperfield"
Tralalalalalala 25.06.2013 01:47
Wspaniała powieść znanego wszystkim pisarza Charlesa Dickensa, na jej podstawie nakręcono również film. Głównym bohaterem książki jest tytułowy Dawid Copperfield, który na naszych oczach dojrzewa. Jest to niezwykle emocjonująca opowieść, która zabiera czytelnika w magiczny świat, jakiego nie znajdziemy w żadnej innej książce. Dickens nie bez powodu zyskał sławę. To jest jedna z tych książek, które powinno się znać i jest to pozycja w pełni na takie miano zasługująca. Polecam.
Pharea 08.05.2013 09:56
Sentymentalna, liryczna podróż w czasie do wiktoriańskiej Anglii. Piękna opowieść o Dawidzie Copperfieldzie, który wkracza w dorosłe życie i poznaje smak dorosłości. Dickens kreuje wyraziste, barwne postacie, którym nie brakuje groteskowości i okrucieństwa, i które na długo zapadają w pamięć. Historia momentami smutna i tragiczna, nie brakuje jej jednak elementów humorystycznych. Dickens w całej swojej okazałości wart przeczytania i wart tego by do niego wracać.
kolka 07.05.2013 21:20
Wyjątkowa książka, w pewnym momencie trudno mi było się od niej oderwać. Podoba mi się, że wraz z każda stroną, z każdym dodatkowym dniem, rokiem widzimy jak bohater zmienia swoje spostrzeżenia o otaczającym go świecie. Bardzo życiowe, fantastycznie ujęte. Wspaniale „zaprojektowani” bohaterowie, którzy są dokładnie wymyśleni i przedstawieni. Wspaniale się to czyta, można się poczuć jak dodatkowy bohater, członek rodziny.
Artem 25.03.2013 10:32
Jedna z tych pozycji, która zmusza nas, podczas czytania ostatnich stron, do odkładania jej co chwilę. Tylko w ten sposób można opóźnić nieuchronny moment odczytania ostatniej linijki tekstu. "David Copperfield" ukazuje, jak wielki dar do tworzenia i opisywania postaci posiadał Dickens.
Daria Zychowicz-Kluba 20.03.2013 23:01
Książka pełna emocji, opowiedziana wspaniale. Bohaterowie są wielowymiarowi a opisy nie są nudne.
Aleksandra Skibińska 20.03.2013 14:27
Cudownie się to czytało. Magii książek Dickensa nie da się opisać.