ebook: Powracająca fala - Bolesław Prus

Powracająca fala - ebook

( )

Ten utwór nie jest chroniony prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza, że możesz go swobodnie wykorzystywać, publikować i rozpowszechniać.
Jeśli utwór opatrzony jest dodatkowymi materiałami (przypisy, motywy literackie etc.), które podlegają prawu autorskiemu, to te dodatkowe materiały udostępnione są na licencji Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0.

Udostępnij:
Cena: 0,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
0 punktów koobe !
Wydawnictwo: WolneLektury.pl ;
Skomentuj ebooka "Powracająca fala"
YoAnna 31.05.2013 19:08
Dzieło wyłącznie dla zagorzałych wielbicieli twórczości Bolesława Prusa. Nie jest to łatwa w odbiorze historia, jej przekaz oraz ukazane wydarzenia przytłaczają w wprowadzają czytelnika w mało optymistyczny nastrój. Historia o tym, jak można zostać niegodziwcem żadnym jedynie zysku i o tym, jak może się to tragicznie skończyć. Całość niestety nie jest ani lekka ani przyjemna, ale to nieodłączny element chyba całej twórczości autora.
Pharea 09.05.2013 08:16
Główne przesłanie "Powracającej Fali" to, że nie ważne co zrobisz w życiu, konsekwencje twego uczynku będą się rozchodzić" po świecie" jak kręgi na wodzie, gdy wrzuci się do niej kamyk, lub jak tytułowa powracająca fala. Powieść trudna, jedna z większych objętościowo Prusa, i dość przygnębiająca. Czytałam ją już dawno, ale nadal pamiętam główne wydarzenia - przytłaczające. Ktoś mądry porównał powracającą falę do spirali zła. Polecam właściwie tylko tym, którzy chcą się bliżej z Prusem zapoznać.