ebook: Diabeł na wieży - Edgar Allan Poe

Diabeł na wieży - ebook

( )

Ten utwór nie jest chroniony prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza, że możesz go swobodnie wykorzystywać, publikować i rozpowszechniać.
Jeśli utwór opatrzony jest dodatkowymi materiałami (przypisy, motywy literackie etc.), które podlegają prawu autorskiemu, to te dodatkowe materiały udostępnione są na licencji Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0.

Udostępnij:
Cena: 0,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
0 punktów koobe !
Wydawnictwo: WolneLektury.pl ;
Skomentuj ebooka "Diabeł na wieży"
Pharea 08.05.2013 10:29
Satyryczna historyjka wyśmiewająca prezydenta Stanów Zjednoczonych Martina Van Burena, jego metody wyborcze i społeczeństwo małej, holenderskiej wioski. Na prawdę krótka nowelka, dosłownie na parę minut czytanie. Może i nie jest łatwa w odbiorze, głównie przez język chłopski. Nie jest też typowym dziełem Edgara Allana Poe. tym niemniej należy poświęcić jej swoje kilka minut i poczytać historię diabła schodzącego do wioski. Długie partie opisów, ale bardzo przyjemna lektura.
Cezary Kolczuga 29.03.2013 12:04
Wbrew pozorom nie jest to opowieść grozy tylko satyra na... prezydenta Stanów Zjednoczonych. Są jednak elementy paranormalne (diabeł grający na skrzypcach) i ofiara. Tylko dla fanów Poe'go.
Aleksandra Skibińska 20.03.2013 14:27
Dobra, choć ciężka książka. Czytajcie do woli.