ebook: Córka łupieżcy - Jacek Dukaj

Książka z autografem autora

WSZYSTKO JUŻ BYŁO - TERAZ KRÓLOWĄ NAUK JEST ARCHEOLOGIA.

Zuzanna Klajn w swe osiemnaste urodziny otrzymuje klucz do tajemnic zmarłego ojca-archeologa - i znajduje Miasto: odbicie wszystkich miast kiedykolwiek zbudowanych, przez ludzi i nie ludzi, w tym wszechświecie i poprzednich, skarbnicę wiedzy wszelkiej i pole zmagań między Potęgami.

Jakie sekrety Miasta odkrył ojciec Zuzanny? Czy możemy zamieszkać w domach bogów i pozostać ludźmi? Do którego świata należy sama Zuzanna, dziecko Miasta?

Czarnobrody grubas z małą dziewczynką na ramionach - wędrowali tymi alejami, pokazywał jej, nierozumiejącej, posągi nieludzkie i domy hermetyczne, zakazane pisma, niewidzialne malunki, straszne krajobrazy wszechświata.

Zapraszamy na spacer ulicami nieskończoności - do przedwiecznego miasta tajemnic.

Z oczyma szeroko rozwartymi i ustami niedomkniętymi, naprzeciw trzem słońcom, pięciu księżycom, równinom purpurowym, lodowym cmentarzom, dymom wulkanów, zorzom czarnym - i tym bezimiennym metropoliom starożytnym, ku którym Miasto bezustannie lgnie.

Jacek Dukaj (ur. 1974) - jeden z najciekawszych współczesnych prozaików polskich. Premiery jego książek to każdorazowo wydarzenia literackie. Autor Xavrasa Wyżryna, Czarnych oceanów, Extensy, Córki łupieżcy, Innych pieśni, Perfekcyjnej niedoskonałości, Lodu oraz licznych opowiadań – w tym zekranizowanej przez Tomasza Bagińskiego Katedry - zgromadzonych . w tomie W kraju niewiernych. Pomysłodawca antologii pt. PL+50. Historie przyszłości. Wielokrotny laureat nagród im. Janusza A. Zajdla (również za Lód), trzykrotnie nominowany do Paszportu „Polityki”, a w tym roku także do nagrody literackiej Nike, Nagrody Mediów Publicznych Cogito i Angelusa; laureat nagrody Kościelskich, laureat Europejskiej Nagrody Literackiej 2009.

Więcej o Jacku Dukaju >>>

Udostępnij:
Cena: 24,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
240 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Skomentuj ebooka "Córka łupieżcy"
Tralalalalalala 24.06.2013 16:04
Jest to kolejna książka jednego z lepszych polskich pisarzy zajmujących się fantastyką. Co prawda czasami książki te nie są takie łatwe, warto się jednak nie zniechęcać, bo są to naprawdę dobre pozycje w polskiej literaturze. Można się naprawdę wciągnąć czytając tę książkę, fabuła jest naprawdę dobra, sam pomysł na książkę był moim zdaniem oryginalny. Najważniejsze to wejść w świat przedstawiony, a potem idzie już łatwo. Oczywiście jeśli ktoś za fantastyką nie przepada to może nie spodobać mu się książka, ale reszcie na pewno przypadnie ona do gustu.
Dark Noise 12.06.2013 21:18
Nie jest to według mnie najlepsza książka autora, ale i tak nie schodzi poniżej pewnego (wysokiego poziomu). Nie jest to też lektura łatwa. Filozoficzne treści mogą niektórych czytelników denerwować. Na pewno też nie jest to lektura dla wszystkich. Czytanie wymaga skupienia, a postnowoczesny język trochę to utrudnia. Świat wykreowany przez Dukaja jest trochę przerażający. Miłośnicy inteligentnej sci-fi będą z pewnością zadowoleni z lektury.
YoAnna 12.05.2013 16:45
Twórczość Jacka Dukaja, nie ma co ukrywać, nie należy do najlżejszej literatury, tak więc osoby poszukujące łatwej w odbiorze powieści mogą czuć się niezadowolone. Powieść jest krótka, ale niech to nikogo nie zmyli. Pełno tu akcji, która w nieoczekiwanych momentach zmienia kierunek, pełno napięcia, które trzyma czytelnika w swych szponach aż do ostatniej strony. Ciekawa opowieść godna polecenia, lecz, jak wspomniałam, nie dla wszystkich.
Doris 11.05.2013 13:55
Książka z własnym językiem. Lektura jej może się okazać dla niejednego czytelnika mozolna ze względu na ogrom stworzonego nazewnictwa. Nie ma jednak powodu aby się zrażać. Powieść z założenia należy do gatunku science fiction, ale nie jest pozbawiona filozoficznych treści. Stworzony przez Dukaja postnowoczesny świat przeraża swoją wszechobecną nauką. Nie jest to najlepsza pozycja autora, ale i tak trzyma poziom. Nie zgodzę się z przedmówczynią, że na jeden wieczór. To lektura wymagająca uruchomienia szarych komórek, a nie tania rozrywka s-f.
Pharea 11.05.2013 12:24
Bardzo lubię książki Dukaja. Są niezwykle ciekawe, wciągające i porywające. "Córka łupieżcy" nie jest łatwą książką, tym niemniej jest niesamowicie wciągająca. Pomysł osadzenia akcji w niezwykłym mieście jest świetny i chciałoby się w sumie czytać więcej. Bohaterowie wykreowani po mistrzowsku dają się lubić (lub nie). Filozoficzne wykształcenie autora odbija się również na fabule i jest to duży plus. Fajna książka, ale czytałam lepsze tego autora. Dobra rozrywka na jeden wieczór
Aleksandra Skibińska 08.04.2013 12:36
"Córka łupieżcy" to ciekawa, głęboka i porywająca książka. Dukaj, choć pisze ciężkim językiem, sprawia, że czytelnik nie chce przerywać przygody, w jaką jest wciągany. U Dukaja należy myśleć, i to sprawia, że m.in. "Córka łupieżcy" jest tak porywająca.
Artem 02.04.2013 19:54
Dukaj nie zwalnia tempa. Przy liczbie pozycji, które wydał na rynku, można by oczekiwać, że w końcu przyjdzie znużenie i popełni książkę, którą rozczaruje czytelników. Jednak "Córka łupieżcy" tylko potwierdza jego klasę. Niezmiennie, jego fantastyka jest mocno filozoficzna i bardzo barwna od strony językowej, a akcja porywa od pierwszych stron.
Cezary Kolczuga 25.03.2013 12:54
Twórczość Dukaja poznałem w liceum (opowiadanie w "fantastyce"). Już wtedy przeczuwałem, że będzie to jeden z lepszych polskich autorów z kręgu fantastyki. jaka jest "Córka łupieżcy"? Zadziwiające połączenie klimatów Lema, Sapkowskiego i... Dicka. Nie jest to najlepsza powieść autora, ale i tak trzyma wysoki poziom.
Aleksandra Skibińska 25.03.2013 10:08
Ciekawa, głęboka i porywająca książka. Choć trzeba przyznać, że Dukaj ma dość ciężki styl.