ebook: Czarny Kot - Edgar Allan Poe

Czarny Kot - ebook

( )

Ten utwór nie jest chroniony prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza, że możesz go swobodnie wykorzystywać, publikować i rozpowszechniać.
Jeśli utwór opatrzony jest dodatkowymi materiałami (przypisy, motywy literackie etc.), które podlegają prawu autorskiemu, to te dodatkowe materiały udostępnione są na licencji Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0.

Udostępnij:
Cena: 0,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
0 punktów koobe !
Wydawnictwo: WolneLektury.pl ;
Skomentuj ebooka "Czarny Kot"
Pharea 08.05.2013 09:03
"Psychologiczne studium winy" w mistrzowskim wykonaniu Edgara Allana Poe. Ma swój charakterystyczny klimat i porównywany jest z nowelą "Serce oskarżycielem" ( też polecam - robi sieczkę z mózgu).Opowieśc o człowieku, który nie panuje nad sobą i swoimi emocjami pod wpływem alkoholu. Poe ma to do siebie, że jego opowieści są mroczne, gotyckie, przepełnione przemocą i wstrząsające. Jest jednak wielkim klasykiem literatury angielskiej i na prawdę warto poświecić mu swój czas. Oczywiście nie wszystkim podoba się jego styl.
Cezary Kolczuga 25.03.2013 22:39
Krótkie opowiadanie. Może nawet zbyt krótkie. Specyficzny styl Poe'a nie wszystkim przypadnie do gustu. Polecam lubiącym mroczne opowieści.
katicaa88 22.03.2013 17:00
Polecam szczerze fanom horroru jak i kryminału. Osobiście bardzo lubię utwory Poe'a a "Czarny kot" to jedno z szerzej znanych opowiadań i polecam je na początek swojej przygody z autorem.
Aleksandra Skibińska 20.03.2013 14:24
Smutne i ponure, lekko straszne, jak większość dzieł Poe'go. Jak ktoś lubi mrok, to książka akurat dla niego.