ebook: Prowadź swój pług przez kości umarłych - Olga Tokarczuk

Prowadź swój pług przez kości umarłych - ebook

( )

Nowa powieść Olgi Tokarczuk!

Thriller moralny, który do ostatniej strony trzyma w napięciu.

Akcja rozgrywa się w Kotlinie Kłodzkiej. Główną bohaterką jest Janina Duszejko – kiedyś inżynier mostów, dziś wiejska nauczycielka angielskiego, geografii i dozorczyni domów letniskowych. Jej pasją jest astrologia, a wielką miłością wszelkie zwierzęta. Gdy dzieje im się krzywda, Janina staje w ich obronie i upomina się o szacunek dla nich. Jak łatwo przewidzieć, nikt nie przejmuje się kobietą, która uważa, że świat jest odbiciem tego, co zapisane w gwiazdach, a w wolnych chwilach czyta Williama Blake’a.

W okolicy zaczynają umierać kłusownicy i krzywdziciele zwierząt. Seria zgonów rośnie. Janina ma teorię na temat motywu i sprawcy tych zbrodni, ale policja ignoruje ją, traktując jak nieszkodliwą dziwaczkę. Jednak Janina wie więcej, bo czyta w gwiazdach, jak w otwartej księdze…

Olga Tokarczuk – jedna z najpopularniejszych i poczytniejszych polskich pisarek, laureatka wielu prestiżowych nagród, w tym nagrody Nike 2008 (za Biegunów). Ponad 170 tys. egzemplarzy jej książek sprzedanych przez Wydawnictwo Literackie, w tym ponad 74 tys. poprzedniej powieści Bieguni! Należy do jednych z najczęściej tłumaczonych polskich pisarzy. Prawa do tłumaczenia jej książek, których sprzedażą zajmuje się Wydawnictwo Literackie, zostały sprzedane już do ponad dwudziestu krajów.

Udostępnij:
Cena: 24,90 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
249 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Skomentuj ebooka "Prowadź swój pług przez kości umarłych"
YoAnna 27.05.2013 20:31
Szczerze powiedziawszy mam mieszane uczucia, co do tej powieści. Z jednej strony przyciągała, całość ma w sobie pewien magnetyzm, możliwe, iż to dzięki głównej bohaterce, która wzbudza sympatię. Z drugiej zaś astrologiczne motywy to nie moje klimaty, więc ta część była dla mnie denerwująca. Całość jest napisana zgrabnie, czyta się lekko. Autorka postanowiła zaskoczyć czytelników zakończeniem. Może jednak warto spróbować i sięgnąć po tę pozycję.
Salviae 23.03.2013 00:07
Książka, która zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Napisana lekko i ciekawie. Szwaja serwuje nam wyrazistych bohaterów, dość prostą ale barwnie przedstawioną historię ocierającą się o kryminał. Książka idealna na zimowe wieczory, czytając ją czuć zapach palonej w kominku brzozy. Jest to krwawa bajka z morałem i etycznym przesłaniem. Polecam!