ebook: Romeo i Julia - William Shakespeare (Szekspir)

Ten utwór nie jest chroniony prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza, że możesz go swobodnie wykorzystywać, publikować i rozpowszechniać.
Jeśli utwór opatrzony jest dodatkowymi materiałami (przypisy, motywy literackie etc.), które podlegają prawu autorskiemu, to te dodatkowe materiały udostępnione są na licencji Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0.

Udostępnij:
Cena: 0,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
0 punktów koobe !
Wydawnictwo: WolneLektury.pl ;
Skomentuj ebooka "Romeo i Julia"
Tralalalalalala 20.06.2013 18:34
Tą romantyczną historię dwojga kochanków zna chyba każdy człowiek niezależnie od narodowości i różnic kulturowych, na podstawie tego dramatu powstały kolejne dzieła, książki, filmy. Dzieło to do dzisiaj stanowi natchnienie dla wielu artystów. Pokazuje siłę miłości, nawet śmierć nie może jej przezwyciężyć, z drugiej jednak strony historia ta jest niezwykle smutna, napawająca grozą. Chyba każdy człowiek powinien tę właśnie książkę znać.
YoAnna 12.05.2013 17:13
Bodajże najbardziej znane dzieło spod pióra William Szekspira. Historia tragicznej miłości dwojga nastolatków, pochodzących ze zwaśnionych rodzin. Nie lubię romansów, jednak co może dziwnie zabrzmi, lubię historie bez happy endu. Są bardziej realne, życie nie jest przecież tak kolorowe. „Romeo i Julia” to opowieść o bezgranicznej miłości, poświęceniu i… głupocie. Czyta się lekko i przyjemnie. Polecam nie tylko w ramach szkolnej lektury.
Pharea 09.05.2013 09:59
Najbardziej chyba znany dramat Shakespeare'a. Tragiczna miłość kochanków z Werony wzrusza (i denerwuje?) nas do dziś. Napisana przez Shakespeare'a we wczesnych latach jego twórczości uznawana jest za najlepszą w jego karierze, a tytułowi Romeo i Julia zostali uznani za wzór romantycznych kochanków. Książkę czyta się lekko i szybko, dialogi są przejrzyste i łatwe do zrozumienia. Jednych zachwyca innych denerwuje. Jedno jest pewne, ze warto przeczytać, by samemu wyrobic sobie o niej zdanie.
kolka 07.05.2013 22:27
Miłość- najprawdziwsza, szalona, młodzieńcza, zaskakująca, wymagająca, niebezpieczna, tajemnicza, bezinteresowna, taka jaka każdy chciałby przeżyć, tylko niech w naszym wypadku skończy się happy end’em. Wspaniała, można czytać po stokroć, można interpretować w dwojaki, trojaki, setno raki sposób i nikt nam nie powie, ze tak nie można. Chyba dlatego taka wyjątkowa, bo każdy znajdzie w niej cząstkę siebie, swoich przeżyć oraz marzeń.
Agnieszka Kolano 01.04.2013 11:00
Dwoje młodych ludzi, którzy pokochali się tak bardzo, że woleli zginąć, niż żyć bez siebie. Banał? Wcale nie banał, mało kto potrafi oddać życie za miłość. Pewnie dlatego ta historia jest tak słynna i znana, i czytana wciąż na nowo.
Artem 26.03.2013 16:43
Shakespeare'a można naprawdę docenić dopiero po przeczytaniu jego twórczości w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka. Romeo i Julia - najbardziej znana, romantyczna historia miłości silniejszej niż śmierć. W filmach romantyczna i tragiczna. W książce - miłość nadal tragiczna, jednak można tu znaleźć wiele innych wątków i dużo niepowtarzalnego humoru Shakespeare'a.
katicaa88 22.03.2013 17:28
Najsławniejsze chyba dzieło Szekspira. Historia o miłości, która istnieje ponad podziały, różnice i przeszkody. Co, jak nie miłość, która trwa po wieczność, zachęci do przeczytania?
Aleksandra Skibińska 20.03.2013 18:27
Zupełnie nie wiem, dlaczego ta książka mi się podobała? Bohaterowie są parą dzieciaków i jak dzieciaki się zachowują, reszta postaci też nie lepsza, a jednak... szybko się ją czytało.
panna z mokrą głową 20.03.2013 15:34
Kiedyś tego nie lubiłam, ale po obejrzeniu musicalu Romeo i Julia z 2001 r., sięgnęłam jeszcze raz i w końcu dramat to mnei przemówił. Niesttey do niektórych książek trzeba dorosnąć lub lepiej dojrzeć