ebook: Miesięcznik "W drodze" nr 531 - Opracowanie zbiorowe

Miesięcznik "W drodze" nr 531 - ebook

( )

Jak żyć w świecie, w którym miejsce autorytetów zajmują celebryci? Jak w takich warunkach tworzyć duszpasterstwo akademickie? Socjolog Tomasz Sobierajski przekonuje, że życie bez autorytetów jest możliwe. Ksiądz prof. Andrzej Draguła zastanawia się nad większą popularnością katolickich idoli niż wykształconych teologów. Duszpasterz akademicki Janusz Pyda OP uważa, że nie ma sensu pytać, czy duszpasterstwo akademickie jest jeszcze dzisiaj potrzebne - trzeba raczej zadać pytanie jakie ono ma być. O swoich doświadczeniach zdobytych w DA opowiadają Eliza Litak i Natalia Chromińska.

W drugiej części numeru znajdziemy dwa teksty poświęcone pamięci o zmarłych. Prof. Zbigniew Mikołejko tłumaczy, że nasza kultura potrzebuje cmentarzy, zaś Tomasz Grabowski OP odpowiada na pytanie czy jest sens zamawiania mszy św. za zmarłych.

Wojciech Ziółek SJ, który od dwóch lat pracuje na Syberii, w parafii większej niż Polska opowiada w co wierzą potomkowie polskich zesłańców, dlaczego nikomu nie przeszkadzają wszechobecne ulice Lenina i Dzierżyńskiego oraz co jest największą trudnością dla misjonarza.

W cyklu o początkach chrześcijaństwa Maciej Zachara MIC opowiada o tym, czy odnaleźlibyśmy się na mszy świętej w starożytności. Mateusz Przanowski OP broni maksymy memento mori. Ks. Grzegorz Strzelczyk zastanawia się jak kształcić przyszłych duchownych. W numerze znajdziemy również: recenzje, felietony i dominikańskie komentarze do niedzielnych czytań.

Udostępnij:
Cena: 12,00 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
120 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: W drodze ; ilość stron wydania papierowego: 123; cena wydania papierowego: 16,00 zł; data wydania: 2017-11-1;
Ebooki polecane specjalnie dla ciebie
Skomentuj ebooka "Miesięcznik "W drodze" nr 531"