ebook: Wiedźma Jego Królewskiej Mości - Magdalena Kubasiewicz

Wiedźma Jego Królewskiej Mości - ebook

( )

Sara Weronika Sokalska wyszła zwycięsko z konfrontacji z Nocnym Królem i Mistrzem Twardowskim. Nawet jej najwięksi wrogowie otwarcie nie kwestionują już jej prawa do tytułowania się Pierwszą Czarodziejką Polanii. Cały czas trwa jednak zakulisowa i brutalna walka o wpływy na dworze. Dla wielu potężnych frakcji pozbycie się Saniki z najbliższego otoczenia króla Juliana jest pierwszym krokiem do zdobycia kontroli nad monarchą. Kluczem do sukcesu wydaje się być rozwikłanie tajemnicy pochodzenia Pierwszej i źródła jej wyjątkowych mocy.

Tymczasem Sara pozostaje sobą, czyli „Piekielnicą”. Upartą czarodziejką o ciętym języku, której maniery pozostawiają wiele do życzenia. Większość problemów rozwiązuje nie siłą argumentów, a argumentem siły. Za nic ma prośby i błagania króla Juliana, pragnącego mieć w niej oparcie.

A Polanii jak zawsze grozi wielkie niebezpieczeństwo i sama magia nie wystarczy, aby je pokonać!

Pełna magii rzeczywistość alternatywnego Krakowa jest tak wiarygodna, że po zakończeniu lektury z trudem sobie przypominamy, że nie ma młodego króla na Wawelu, a knowania czarodziejów z Uniwersytetu Jagiellońskiego nie współtworzą naszej polityki. Ale to czarownica Sanika pozostaje głównym aktorem tego przedstawienia. Śledzimy jej losy, do końca niepewni, czy ugnie się pod ciężarem odpowiedzialności i podąży w mrok.
Aleksandra Janusz, autorka serii Kroniki Rozdartego Świata

Udostępnij:
Cena: 24,99 zł
Kupując tego ebooka otrzymasz
249 punktów koobe !
Pobierz fragment ebooka:

Wydawnictwo: Genius Creations ; ilość stron wydania papierowego: 226; cena wydania papierowego: 34,99 zł; data wydania: 2017-9-30;
Skomentuj ebooka "Wiedźma Jego Królewskiej Mości"
Barbara Sanowska 18.11.2018 13:46
Druga część "Spalić wiedźmę" - historia zadziornej wiedźmy, silnej osobowości, wokół której skupia się cała fabuła książki. Mówi niewiele o sobie - podążamy wraz z nią, przeżywając przygody, następujące po sobie jedna za drugą. Szybkość akcji to bez wątpienia ogromna zaleta obu części. Mamy tu po trosze i fantasy i sensację i kryminał - pościgi, podejrzanych i świat nadnaturalny - dla fanów fantasy bardzo ciekawa pozycja.